Materiał Partnera Powiększanie ust z pomocą kwasu hialuronowego

Powiększanie ust z pomocą kwasu hialuronowego

Powiększanie ust za pomocą wstrzyknięć kwasu hialuronowego jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Efektem zabiegu jest nie tyle powiększenie, co podkreślenie i wyrównanie kształtu ust. W czasach, gdy wygląd odgrywa tak dużą rolę, nic dziwnego, że wiele kobiet, a także mężczyzn, chce poprawić swoją atrakcyjność poprzez modelowanie kształtu ust. Kierują nimi względy przede wszystkim estetyczne, ale także psychologiczne.

Powiększanie i modelowanie ust to zabiegi estetyczne

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym to zabieg bezpieczny, który można wykonywać niezależnie od wieku. Termin "powiększanie ust" nie jest w pełni właściwy dla tego zabiegu, gdyż głównym jego celem jest nie tyle nadanie objętości, co podkreślenie konturu ust a także wyrównanie ich symetrii, jeśli zachodzi taka potrzeba. Bardziej odpowiednią nazwą dla tego zabiegu jest zatem "modelowanie ust". Jest to zabieg estetyczny, nie zdrowotny, mimo to, ze względu na jego przebieg, może być wykonywany jedynie w certyfikowanych gabinetach medycyny estetycznej, a nie w zwykłych gabinetach kosmetycznych. U osób młodszych wykonuje się go, jeśli warga dolna lub górna nie wykształciła się prawidłowo, lub jest niesymetryczna, zaś późniejsze korekty mają na celu poprawę zarysu ust, oraz ich barwy, która z wiekiem blaknie. Kwas hialuronowy ma też właściwości wygładzające bruzdy i zmarszczki. Jest to substancja, która występuje naturalnie we wszystkich żywych organizmach i jej zadaniem jest wiązanie wody w skórze właściwej, co zapewnia jej jędrność i elastyczność. Do zabiegu należy się przygotować, przez kilka dni wcześniej nie zażywać leków przeciwzakrzepowych czy przeciwzapalnych, nie należy też spożywać alkoholu przez dobę przed i po zabiegu. Po zabiegu natomiast należy pić dużo wody niegazowanej, aby dostarczyć odpowiednią ilość wilgoci do tkanek. Trzeba też oczywiście uważać, jak po każdym zabiegu, by miejsce jego przeprowadzenia nie było narażone na urazy, wysokie i bardzo niskie temperatury oraz inne czynniki szkodliwe. Efekt widoczny jest od razu, ale jeszcze przez kilka dni trwa proces wiązania wody przez kwas hialuronowy, więc usta zyskują jeszcze na objętości. Ładny rysunek ust utrzymuje się od pół roku do dziewięciu miesięcy.

Czy modelowanie ust to zabieg bezpieczny?

Dla wielu pań jest to bardzo ważne pytanie. Bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od tego, czy oddajemy się w ręce wykwalifikowanego specjalisty, a takim jest z pewnością Paulina Tomiałojć z Pracowni Urody w Białogardzie w woj. Zachodniopomorskim. Istnieją oczywiście przeciwwskazania do wykonywania zabiegu, jak ciąża, okres laktacji, choroby w tym infekcje jamy ustnej czy opryszczka oraz nowotwory. Ostateczną decyzję zawsze podejmuje lekarz medycyny estetycznej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas