Artykuł sponsorowany O rodzajach masażu słów kilka

O rodzajach masażu słów kilka

Masaż jest zabiegiem fizjoterapeutycznym. Podczas jego wykonywania tkanki ulegają sprężystemu odkształceniu. Pozytywne rezultaty przynosi masaż, który zostanie przeprowadzony w odpowiednim tempie, ale i z właściwą, konieczną siłą.  Masaż może być relaksacyjny, przeciwobrzękowy, profilaktyczny lub pobudzający. Popularne masaże  niekoniecznie rodem ze SPA.

Czym jest masaż klasyczny?

 Masaż klasyczny jest najpopularniejszym rodzajem masażu wykonywanego w Europie – mówi Natalia Kolasińska z gabinetu Masaż i Depilacja. Łączy wszystkie tradycyjne techniki masażu, czyli głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie, oraz wibrację. Rozluźnia mięśnie, poprawia ukrwienie, może przyśpieszyć usunięcie zbędnych produktów przemiany materii. Masażyści używają specjalnych balsamów, kremów czy olejków. Masaż klasyczny nie musi boleć. Może być zdecydowanie delikatny i odprężający.

Masaż relaksacyjny czyli aromaterapia

To ten rodzaj masażu, który idealnie działa na napięcie mięśni – zmniejszając je i sprawia, że pacjent staje się bardziej wypoczęty. Zazwyczaj odbywa się przy pomocy naturalnych olejków eterycznych. Masażysta wykorzystuje oleje, które pomagają uzyskać stan relaksu, energetyzują, redukują stres, przywracają równowagę organizmu. Masaż relaksacyjny doskonale odstresowuje.

Masaż tkanek głębokich

Oddziaływuje na głębsze warstwy mięśni oraz tkanki łącznej. Siłę nacisku dobiera się indywidualnie. Wszystko zależy od napięcia tkanek. Tempo masowania jest wolne. Niewiele zużywa się ilości środka poślizgowego. Nacisk prowadzi się pod kątem 45 stopni. Dzięki temu masowana tkanka rozciąga się. Naczynia krwionośne i nerwy również rozciągają się  i przesuwają. Wymagane jest precyzyjne działanie palpacyjne. Masaż ten pomaga w przewlekłych bólach mięśni. Stosowany jest w leczeniu powtarzającego się przemęczenia. Idealnie skutkuje w problemach postawy ciała. Doskonały w leczeniu kontuzji.  

Masaż tajski

Masaż ten wyrównuje wewnętrzną energię organizmu. Stosuje się nacisk na określone, wrażliwe punkty. Ruchy terapeuty doprowadzają do wykonywania pasywnej jogi. Masaż tajski jest mocno energetyzujący. Zmniejszeniu ulega poziom stresu, poprawia się elastyczność oraz zakres ruchowa pacjenta. Masaż pomaga w walce z bólem oraz przemęczeniem.

Masaż ciążowy

Określany jest również jako masaż prenatalny. Stosuje się go u kobiet, które oczekują dziecka. Masaż ciążowy ma za zadanie zmniejszyć poziom stresu. Pomaga pozbyć się obrzęków, bólu. Działa też antylękowo i przeciwdepresyjnie.

Refleksologia

Refleksologia to nic innego jak masaż stóp. Masażysta uciska odpowiednie punkty,  znajdują się na stopach. To one odpowiadają za określone narządy i układy znajdujące się w organizmie człowieka. Jest to masaż relaksujący. Poleca się go osobom, które mają stojącą pracę. Wtedy bowiem ich stopy są przemęczone. Dodatkowo refleksologia reguluje działanie układu nerwowego i znacznie poprawia krążenie.

Masaż sportowy dla sportowców?

Masaż ten jest doskonały dla osób aktywnych fizycznie i tych, którzy pracują fizycznie. Masaż sportowy zapobiega i leczy powstałe kontuzje. Pomaga też poprawić wyniki sportowe. Łączy w sobie różne techniki. Zbliżony jest do masażu klasycznego. Stosuje się w nim szybsze tempo i wykonuje z większą siłą w wyniku czego następuje rozluźnienie mięśni, zwiększa się ich elastyczność. Tym samym proces regeneracji zostaje przyspieszony.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas