Materiał Partnera Nożyczki Ventaglio - podstawowe narzędzie każdego dobrego fryzjera

Nożyczki Ventaglio - podstawowe narzędzie każdego dobrego fryzjera

Fryzjerstwo bezustannie się zmienia. Dlatego styliści powinni na bieżąco śledzić trendy panujące zarówno na świecie, jak i we własnym regionie. Wymaga to również ciągłego szkolenia się w zawodzie, wprowadzania zmian i udoskonaleń, a także korzystania z nowoczesnych sprzętów. Niezwykle innowacyjnym narzędziem wzbijającym się ostatnio na szczyty popularności są nożyczki Ventaglio. Co to takiego?

Innowacyjne nożyczki Ventaglio

Nożyczki Ventaglio to nowość na rynku fryzjerskim, która umożliwia stosowanie techniki zwanej „cięciem wiatrem” (inaczej: metoda wachlarzowa). Za ich pomocą w łatwy sposób można zmniejszyć objętość włosów, przy okazji ich nie unosząc. Wykorzystuje się wówczas ich naturalne ułożenie. Ta metoda cięcia sprawdza się przy cieniowaniu długich włosów, kiedy klientka nie chce ich skracać. W tym przypadku degażówki się nie przydadzą, nożyczki Ventaglio wykonają idealne cięcie bez dodatkowych narzędzi.

To innowacyjne narzędzie pozwala na wykazanie się kreatywnością. Dodatkowo redukuje prawdopodobieństwo wykonania błędu, tym samym zwiększając poziom zadowolenia klientki. Nowa metoda cięcia pozwala na łatwe modelowanie włosów. Dzięki niej kosmyki staną się pełniejsze i lżejsze. Dodatkową zaletą jest to, że nożyczki Ventaglio poradzą sobie ze wszystkimi rodzajami włosów. Na świecie zostały one okrzyknięte rewolucyjnym narzędziem fryzjerskim – używa się ich inaczej niż zwykłych nożyczek, a to kwestia ich nietypowego wyglądu.

W Polsce prekursorką metody cięcia nożyczkami Ventaglio jest Beata Potoczna, właścicielka Salonu Fryzjerskiego Corte Del Sole. Do użytku wprowadził je natomiast włoski fryzjer będący mistrzem w swoim fachu – Alex de Stefano.

Jak wygląda cięcie nożyczkami Ventaglio

Wyjątkowa budowa nożyczek Ventaglio oraz ich szlif umożliwiają wykonywanie pionowych cięć na kącie „zero”. Dzięki specjalnemu układzie ostrzy włosy można obcinać zarówno na sucho, jak i na mokro

Za pomocą nożyczek Ventaglio poprzez mechaniczny zabieg można usunąć zniszczone łuski włosa i na dodatek nie trzeba ich przy tym skracać! – tłumaczy właścicielka Salonu Fryzjerskiego Corte Del Sole działającego w Warszawie.

Nożyczki Ventaglio sprawdzą się w każdym salonie fryzjerskim, należy jednak pamiętać o tym, że kluczem do sukcesu jest nie tylko właściwy sprzęt, ale również dobrze wyszkolony stylista.

Podziel się