Artykuł sponsorowany Na czym polega dekoloryzacja włosów?

Na czym polega dekoloryzacja włosów?

Powrót do własnego koloru włosów niekoniecznie musi odbywać się przez wiele miesięcy, metodą zapuszczania. Dzisiaj w profesjonalnych salonach fryzjerskich przeprowadzane są zabiegi dekoloryzacji, które pozwalają „ściągnąć” ciemniejsze tony z naszych naturalnych włosów. Pamiętać przy tym należy o tym, że dekoloryzacja dotyczy tylko ciemnych barwników. Jeśli włosy były rozjaśniane, wyjściem jest ich farbowanie na właściwy kolor.

Rozjaśniacz czy color peel?

W przypadku ciemnych, farbowanych włosów, dekoloryzacja może przebiegać w dwojaki sposób. Pierwszym z nich jest wykorzystanie specjalnych rozjaśniaczy, które wytrącają sztuczne barwniki. Niestety rozjaśniacze mogą wpłynąć także na naturalny pigment włosów, dlatego należy przeprowadzać dekoloryzacje tą metodą w sposób bardzo ostrożny. Znacznie bardziej bezpieczne i wydajniejsze jest zatem wykorzystywanie specjalnych roztworów zwanych z angielskiego ściągaczami koloru. To one w sposób delikatny „wypłukują” niechcianą farbę, przywracając włosom ich naturalną prezencję. Dzisiaj zatem nie trzeba decydować się na skracanie fryzury, czy też na kolejne zabiegi koloryzujące. Lepiej zastosować dekoloryzację, która dodatkowo pozwala na odżywienie włosów.

Długość zabiegu

Długość zabiegu dekoloryzacji włosów uzależniona jest od wielu czynników. Od intensywności i barwy stosowanej wcześniej farby, od stanu włosów, od ich długości, a także od zastosowanej metody. Warto jednak wiedzieć, że najczęściej cały proces trwa mniej, niż trzy godziny a efekt jest piorunujący. Wielokrotnie uzyskać można w 100% swój naturalny kolor włosów, w jednolitej barwie, bez niechcianych pasemek, z których barwnik farby nie został wypłukany. Jeśli chodzi zaś o porównanie czasu metody color peelu oraz rozjaśniacza, należy wiedzieć, że szybszą z nich jest ta druga.

Pielęgnacja po dekoloryzacji

Pomimo tego, że dekoloryzacja nie osłabia znacznie struktury włosów, warto po niej przeprowadzić profesjonalny zabieg pielęgnacyjny. Jest to ważne przede wszystkim dla odżywienia końcówek. Regeneracja włosów może zaś być wykonywana w różnorodny sposób. Jednym z nich jest olejowanie specjalnymi ekstraktami zawierającymi keratynę. To taki zabieg pozwala zapewnić włosom prawidłowy poziom nawilżenia, nadając im również blask, miękkość oraz gładkość. Regeneracja włosów u fryzjera to również przywracanie prawidłowego funkcjonowania cebulek i gruczołów łojowych głowy, co może być zaburzone wielokrotnym farbowaniem, zwłaszcza w warunkach domowych. Warto zatem wybrać się na profesjonalną dekoloryzację to Pracowni Fryzjerskiej Marty Kozłowskiej, która zapewnia szerokie usługi dla kobiet oraz mężczyzn. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas