Materiał Partnera Metody wyszczuplania sylwetki. Jaką pomoc oferuje medycyna estetyczna?

Metody wyszczuplania sylwetki. Jaką pomoc oferuje medycyna estetyczna?

Nie będzie niczym zaskakującym gdy napiszemy, że ciało w każdym wieku wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Faktem jest też, że każdy z nas chce wyglądać jak najlepiej i cieszyć się nieprzeciętnym zdrowiem. Jednak nie wszyscy cokolwiek w tym kierunku robią, co prowadzić może do złego samopoczucia, a nawet mniejszej wiary w siebie. Zapraszamy do artykułu, w którym zajmować będziemy się metodami wyszczuplania sylwetki, w szczególności zaś tymi, które oferuje medycyna estetyczna.

Obecnie, kiedy wrażenie jakie wywieramy na innych, nasza prezencja, czy uśmiech mają tak wielkie znaczenie w odnoszeniu sukcesów zawodowych i osobistych, pilnie szukamy skutecznych sposobów na zachowanie piękna. Z pomocą przychodzi wspomniany wyżej dział medycyny, zajmujący się między innymi profilaktyką starzenia się skóry oraz modelowaniem sylwetki, słowem – zdecydowaną poprawą atrakcyjności fizycznej.

Wybór renomowanej kliniki

Klinik świadczących takie właśnie usługi nie brakuje, problemem nie będzie więc odnalezienie jednej z nich. Natomiast natrafienie na naprawdę wybitną placówkę, zatrudniającą wysokiej klasy specjalistów może nie być już tak łatwe. Jeśli mielibyśmy wymienić choć jedną, która odpowiada takiemu opisowi, postawilibyśmy na usytuowany w samym sercu Szczecina gabinet Medycyny Estetycnej PODZAMCZE.

To powiedziawszy, możemy teraz pokrótce opisać kilka wybranych zabiegów wyszczuplających, których skuteczność została wielokrotnie potwierdzona.

Liposukcja ultradźwiękowa

Okazuje się, że znane od lat i szeroko wykorzystywane ultradźwięki, znalazły zastosowanie również w medycynie estetycznej. Renomowane punkty wykorzystują je do walki z tkanką tłuszczową zalegającą w wybranych obszarach ciała. To metoda jakże odmienna od tradycyjnej liposukcji i niewykorzystująca rzecz jasna znanego wszystkim skalpela.

W tym przypadku dedykowane urządzenie powodując nagłe zmiany ciśnienia wewnątrz komórek, doprowadza wprost do ich rozerwania (inaczej implozji). Następnie do akcji wkracza nic innego jak metabolizm, pozbywając się z organizmu niepożądanych przez nas tkanek.

Endermologia

Endermologia bywa nazywana ekskluzywnym masażem podciśnieniowym, niezwykle pięknie kształtującym sylwetkę. W jego efekcie pozbędziemy się przeszkadzającego nam cellulitu i pewnych lokalnych otłuszczeń. Zaawansowany aparat, który jest do dyspozycji osoby prowadzącej zabieg, oprócz innych partii ciała doskonale radzi sobie z twarzą, szyją, czy biustem. Rozwiązanie to swą popularność zawdzięcza także wychwalanym  właściwościom relaksacyjnym.

Ten rodzaj masażu odznacza się sporą siłą nacisku, z jaką oddziałuje na wybrany punkt. Sprawia to, że nie tylko skóra, lecz również tkanka łączna podlegają odpowiedniej stymulacji, czego następstwem jest stopniowe odchudzanie oraz widoczne odmłodzenie i oczyszczenie naskórka.

Kriolipoliza

Pod tą niezbyt prostą nazwą, kryje się zabieg polegający na zamrażaniu wybranych złogów tłuszczu. W jego efekcie owa tkana może zostać zredukowana nawet do 40%, co jest wynikiem doprawdy rewelacyjnym. Na czym to wszystko polega? Próżniowa głowica przykładana do danych obszarów ciała zasysa je do swego środka, schładzając do temperatury w okolicach zera stopni Celsjusza.

Takie oto warunki powodują, że tłuszcz, od jakiego pragniemy się uwolnić, ulega zwyczajnie rozpadowi. Ta bezinwazyjna metoda jest w pełni bezpieczna, gdyż sąsiednie nerwy obwodowe i naczynia krwionośne nie zostają w żaden sposób uszkodzone, czy nadwątlone. Dodatkowo, stałe monitorowanie – przez specjalne czujniki – temperatury sprawia, że cały proces kriolipolizy zawsze przebiega zupełnie bezproblemowo.

Podziel się