Materiał Partnera Manicure dla mężczyzn – dlaczego powinieneś regularnie z niego korzystać?

Manicure dla mężczyzn – dlaczego powinieneś regularnie z niego korzystać?

Dłonie są ozdobą człowieka i dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie ma nic gorszego niż witanie się z osobą, której dłonie są popękane i przesuszone, a paznokcie zdecydowanie zbyt długie! Z myślą o mężczyznach niektóre salony kosmetyczne wprowadziły zupełnie nową usługę – kompleksowy męski manicure. Na czym polega i czy powinieneś z niego skorzystać?

Zalety męskiego manicure

Spierzchnięte dłonie nie tylko źle się prezentują, ale przede wszystkim mogą powodować dyskomfort. Mężczyźni uwielbiają majsterkować, a wiele męskich zawodów wiąże się z pracą fizyczną i bezpośrednim kontaktem z silną chemią, smarami lub wilgocią. Z tego powodu ich dłonie bywają popękane, a paznokcie połamane i zaniedbane. A to wcale nie dodaje  męskości! Wręcz przeciwnie, większość kobiet zwraca dużą uwagę na to, czy ich wybranek ma zadbane ręce. Niestety, nie zawsze wystarczy regularne przycinanie paznokci i stosowanie kremu nawilżającego. Wielu facetów boi się zabiegów kosmetycznych jak diabeł święconej wody. Z myślą o nich, salony takie jak wSPAniale wprowadziły zupełnie nową usługę, skierowaną tylko i wyłącznie do mężczyzn. Zabieg polega na zmiękczeniu i wygładzeniu naskórka oraz kompleksowej pielęgnacji paznokci. Już po jednorazowej wizycie jest widoczna duża poprawa. Tego typu manicure pozwala na usunięcie martwego naskórka i poprawę elastyczności skóry, która stanie się odporna na niesprzyjające warunki środowiska. Kosmetyczka dokładnie przytnie paznokcie, nadając im estetyczny, męski kształt.

Męski manicure krok po kroku

Zdecydowanie różni się od manicure kobiecego, gdyż ogranicza się tylko do najważniejszych zabiegów odżywczych i pielęgnacyjnych. Zwykle przebiega według podobnego schematu:

  1. Dokładne wymoczenie dłoni w roztworze wody z delikatnym mydłem. Do kąpieli można dodać nieco olejków lub odżywczych wyciągów roślinnych.
  2. Następnie kosmetyczka odsunie przerośnięte skórki i w razie konieczności usunie te, które są zadarte.
  3. Kolejnym etapem jest obcięcie paznokci i nadaniem im męskiego kształtu, który będzie dopasowany do opuszki.
  4. Płytka paznokcia zostanie dokładnie wypolerowana.

Opcją dodatkową do męskiego manicure jest peeling. Można go zrobić zarówno na początku, jak i już po wypolerowaniu paznokci. Poleca się go w szczególności mężczyznom, którzy mają problem z nadmiarem zrogowaciałego naskórka lub odciskami. Niektórzy decydują się też na nałożenie odżywki, jednak nie zawsze, gdyż mimo wszystko będzie ona lekko widoczna na powierzchni paznokcia. Cena zabiegu zależy od jego zakresu. Zwykle mieści się w przedziale od 40 do 60 PLN.

Opracowanie:

wSPAniale

Gdańsk , Rakoczego 9 lok. U10

Podziel się