Materiał Partnera Makijaż permanentny brwi oraz ust – do jakich zaleceń warto się stosować?

Makijaż permanentny brwi oraz ust – do jakich zaleceń warto się stosować?

Makijaż permanentny to coraz częściej stosowane rozwiązanie, które zdecydowanie ma swoje zalety. Zanim jednak przystąpimy do zabiegu, dobrze będzie zwrócić uwagę na kilka poszczególnych aspektów, bez których to skuteczne przeprowadzenie czynności składających się na makijaż permanentny może okazać się niemożliwe. Sprawdź, co warto wiedzieć w tym temacie.

Makijaż permanentny brwi

Na początek, przyjrzyjmy się kilku zaleceniom związanym z przeprowadzeniem zabiegu makijażu permanentnego brwi. Tak więc, jedną z najważniejszych rzeczy, o których warto wiedzieć jest to, aby nie regulować brwi na tydzień przed zabiegiem. Jest to o tyle potrzebne, że w ten sposób możliwe będzie dobranie jak najbardziej odpowiadającej nam barwy brwi. Co więcej, stosowanie się do tego zalecenia umożliwi także zaznaczenie tak naturalnego łuku, jak to tylko możliwe. Zdecydowanie warto więc zadbać o ten aspekt. Z innych informacji, przed zabiegiem makijażu permanentnego brwi trzeba będzie także odpowiednio zadbać o skórę brwi. Jeśli więc mamy do czynienia ze skórą przesuszoną, powinniśmy odpowiednio ją nawilżyć.

Jeśli natomiast skóra jest tłusta, zadbajmy uprzednio o odpowiednie jej oczyszczenie. To jednak nie wszystko, o czym warto pamiętać zanim przystąpimy do zabiegu makijażu permanentnego brwi. Jednym z zaleceń jest także wykorzystywanie peelingu chemicznego lub mikrodermabrazji w celu zminimalizowania wszelkich nierówności, jakie występują wokół brwi. Przy tym, pamiętać należy jednak o tym, aby czynności te dokonać już na dwa tygodnie przed podejściem do samego zabiegu. Zalecanym rozwiązaniem jest także odstawienie odżywek na porost oraz zagęszczenie włosków na brwi nawet na 2 miesiące przed zabiegiem. Wszystkie te czynności pozwolą na jak najbardziej to możliwe zmaksymalizowanie efektów makijażu permanentnego brwi. Zdecydowanie warto więc się do nich stosować.

Makijaż permanentny ust

Jak pewnie dobrze wiecie, makijaż permanentny brwi to nie jedyny rodzaj tego typu makijażu, jaki możemy przeprowadzić. Często wybierane rozwiązanie stanowi bowiem także makijaż permanentny ust, do którego to trzeba będzie najpierw odpowiednio się przygotować. Zanim jednak przejdziemy do opisywania poszczególnych elementów, pragniemy zaznaczyć, że informacje na ten temat uzyskaliśmy od ekspertów z salonu kosmetycznego Szmaragd świadczącego usługi związane między innymi właśnie z makijażem permanentnym. Przejdźmy jednak do konkretów. W temacie makijażu permanentnego ust najważniejsze jest to, aby przyjmować lek przeciw opryszczce już na 3 dni przed mikropigmentacją.

Jest to niezbędny krok do wykonania, gdyż pojawienie się opryszczki może nie tylko uniemożliwić przeprowadzenie samego zabiegu, ale także uszkodzić wykonany makijaż. To oczywiście nie wszystko, o co warto zadbać w związku z makijażem permanentnym ust. W celu ułatwienia pigmentacji, zalecanym rozwiązaniem jest także uprzednie zadbanie o nawilżenie ust. Warto przy tym zaznaczyć, że usta o niezbyt dobrej kondycji mogą doprowadzić nawet do zaburzenia prawidłowego wchłaniania barwnika. Co więcej, może to także prowadzić do pogorszenia trwałości efektu zabiegu. Pamiętajmy więc, aby odpowiednio zadbać o ten aspekt. Z innych informacji, przed podejściem do zabiegu makijażu permanentnego ust dobrze będzie także wykonać delikatny peeling tak, aby usta nie były spierzchnięte.

Nie ma się czego obawiać

Na koniec, pragniemy także wspomnieć nieco o kwestiach związanych z bezpieczeństwem przeprowadzania zabiegu makijażu permanentnego, gdyż z pewnością interesuje Was także ta kwestia. Od razu więc napiszemy, że zabieg ten jest absolutnie bezpieczny. Dodatkowo, przed jego przeprowadzeniem dochodzi także do rzetelnego wywiadu, który ma na celu ustalić, czy osoba podchodząca do zabiegu ma jakiekolwiek przeciwwskazania zdrowotne do jego wykonania. W efekcie, ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków jest ograniczone praktycznie do minimum, w czym pomagają oczywiście wszelkie związane z przeprowadzeniem samego zabiegu zalecenia.

Opracowanie:

Podziel się