Artykuł sponsorowany Laserowe leczenie chrapania

Laserowe leczenie chrapania

Chrapanie bywa bardzo uciążliwą dolegliwością, w szczątkowej formie dotykającą około 50% ludzi. Konsekwencją chrapania bywa zakłócony sen, a więc i brak możliwości zregenerowania się organizmu, dzięki czemu tracimy energię do działania, jesteśmy apatyczni i zniechęceni. Wyeliminowanie problemu umożliwia terapia laserowa.

Skąd się bierze chrapanie?

Chrapanie posiada wiele różnych przyczyn, ale za podstawową i najczęstszą z nich uważa się nieprawidłową budowę gardła, dzięki której przepływające przez nie powietrze wprowadza w drgania języczek oraz podniebienie, działając jak błona w bębenku i emitując dźwięki. Istnieje też wiele czynników dodatkowych, dzięki którym chrapanie nasila się lub pojawia w ogóle. Zalicza się do nich na przykład palenie papierosów, spożywanie alkoholu i otyłość, wpływające na strukturę tkanek w obrębie gardła i poprawność ich reakcji na przepływające powietrze. Za jedną z przyczyn chrapania uważa się również częściową niedrożność nosa wywołaną przez skrzywienie przegrody nosowej lub polipy. Z kolei u chrapiących dzieci za główną przyczynę efektów akustycznych uważa się przerost migdałków. Ryzyko i nasilenie chrapania wzrasta wraz z wiekiem, z tym że bardziej podatni na tę dysfunkcję są mężczyźni, po 60. roku życia chrapiący o połowę częściej niż kobiety.

Konsekwencje chrapania i zagrożenia dla zdrowia

Chrapanie może się wydawać nieszkodliwe i często też bywa bagatelizowane, a jego uciążliwość kładziona jest na karb przepracowania i tolerowana przez osoby bliskie. Niestety takie zjawisko może mieć poważne konsekwencje, nie tylko związane z komfortem życia, ale też zdrowotne. Przede wszystkim osoba chrapiąca, która wydaje intensywne dźwięki, zakłóca normalny przebieg snu sobie i osobom bliskim śpiącym w tym samym pokoju. Chrapanie może budzić nawet samego chrapiącego, tym bardziej, że w niektórych pozycjach dochodzi nawet do utrudnionego oddychania lub pojawiają się bezdechy senne. Drugą poważną konsekwencją dla samego chrapiącego jest poważne niedotlenienie organizmu. Niewłaściwe oddychanie podczas snu powoduje ograniczoną wymianę powietrza, a efektem jest też mała ilość tlenu dostarczanego do komórek. W konsekwencji pojawiają się zaburzenia koncentracji, rozwijają choroby układu krążenia, a nawet depresje. Towarzyszący chrapaniu bezdech senny może też prowadzić do śmierci.

Terapia laserowa

Najskuteczniejszą, polecaną przez lekarzy metodą leczenia chrapania jest laseroterapia sprowadzająca się do wykonania kilku zabiegów polegających na podgrzaniu światłem lasera miękkich tkanek języczka. Pod wpływem ciepła następuje kumulacja kolagenu, a tkanki sztywnieją, tracąc tendencję do niekontrolowanego wibrowania.  Esteticomfort to jedna z klinik medycyny estetycznej, która wykonuje takie zabiegi, pomagając pacjentom w przywróceniu normalnego, spokojnego i regenerującego organizm snu. Laserowe leczenie chrapania jest bezbolesne, nie wymaga stosowania znieczuleń, a efekty można dostrzec już po jednym zabiegu. Tradycyjnie terapia składa się z trzech takich spotkań, odbywających się w okresie sześciu tygodni. Powierzchniowemu naświetlaniu poddaje się tkanki języczka, przedniego i tylnego łuku podniebienno-językowego wraz z migdałkami, a w końcu obszar boczny języka oraz jego podstawę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas