Materiał Partnera Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie

Kto z nas nie chciałby wyglądać zawsze młodo? Wiele osób kupuje więc drogie kremy, preparaty i tabletki, które mają zagwarantować wieczną młodość. Niektórzy stawiają nawet na bolesne zabiegi z użyciem skalpela, które nie zawsze pozwalają uzyskać upragniony efekt – a nawet wręcz przeciwnie. Po co wydawać mnóstwo pieniędzy, jeśli można niedrogo, skutecznie i bezpiecznie zredukować starzenie z pomocą fotoodmładzania? Jak to wygląda w praktyce?


Fotoodmładzanie – na czym polega?

Czy wiesz, że istnieje sposób, dzięki któremu już w kilka minut przywrócisz skórze blask i młodzieńczy wygląd? Właśnie to oferują zabiegi fotoodmładzania, które nie tylko nie są kosztowne, ale też bezpieczne i nieinwazyjne. Polegają one na naświetlaniu konkretnych partii ciała laserem o zmiennej długości i częstotliwości fal elektromagnetycznych. Regulacja tych parametrów następuje przez nałożenie na urządzenie odpowiednich końcówek, ucinających wiązki światła do wybranych proporcji.

Fotoodmładzanie jest więc jednym z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który trwa nawet tylko 5 minut – zależnie od obszaru poddanego naświetleniu. Tuż przed nim skóra jest smarowana specjalnym żelem do USG. Podczas fotoodmładzania można odczuwać lekkie uczucie ciepła, jednak nie trwa ono długo. Światło wnika głęboko w warstwy naskórka, pobudzając między innymi melaninę, która jest odpowiedzialna za pigmentację.

Tuż po zabiegu nakłada się krem kolagenowy, który ma silne właściwości odżywcze. Warto pamiętać, by przestrzegać zaleceń specjalistów, w tym takich, by kilka dni po fotoodmładzaniu nie chodzić na solarium, unikać sauny i nie używać toników na bazie alkoholu. Zabieg bez przeszkód da się stosować na wybranej partii ciała, w tym na dekolcie, szyi, a nawet wierzchniej części dłoni.


Jakie efekty daje fotoodmładzanie?

Fotoodmładzanie jest nadzwyczaj skuteczne, a najlepsze efekty można uzyskać po kilku zabiegach. W przypadku niektórych osób wystarczą trzy, u innych sprawdzi się pięć. Wszystko zależy od kondycji skóry.

Jak mówi specjalista z Carolina Beauty Clinic, fotoodmładzanie nie tylko spowalnia starzenie się, ale ma również ogrom innych zalet. Są to:

  • redukcja porów,
  • zmniejszenie przebarwień,
  • wyrównanie kolorytu,
  • poprawa dotlenienia i ukrwienia skóry,
  • odbudowa włókien kolagenowych,
  • poprawa nawilżenia naskórka,
  • usunięcie plam starczych i posłonecznych,
  • redukcja blizn potrądzikowych,
  • eliminacja trądziku i zapobieganie jego powstawaniu,
  • regulacja procesu rogowacenia.

Jak widać, fotoodmładzanie sprawdzi się w przypadku wielu zmian skórnych i jest przeznaczone dla osób w różnym wieku.

Podziel się