Artykuł sponsorowany KOSMETYKI-LECZNICZE.pl – naturalna ochrona i pielęgnacja delikatnej skóry dzieci

KOSMETYKI-LECZNICZE.pl – naturalna ochrona i pielęgnacja delikatnej skóry dzieci

Niemowlęta oraz małe dzieci powinny być zaopatrywane w specjalne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji wrażliwej i atopowej skóry. Dlaczego jest to osobna kategoria kosmetyków? Czym kierować się przy wyborze środków do pielęgnacji dla swojej pociechy?

Jak zbudowana jest skóra dziecka?

Największą barierą ochronną skóry przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i uszkodzeń mechanicznych jest płaszcz hydrolipidowy, który u małych dzieci nie jest jeszcze w pełni rozwinięty a struktura skóry  jest przepuszczalna dla bakterii, wirusów i grzybów oraz innych substancji drażniących i szkodliwych zdrowiu. Tworzy go wydzielina łojotokowa, czyli sebum oraz woda z gruczołów potowych. Niemowlęta oraz małe dzieci mają nieaktywne gruczoły łojotokowe, dlatego ich skóra jest sucha i łatwo ulega zaczerwienieniom a na ciele pojawiają się potówki.

Skóra niemowląt i małych dzieci do około 3 roku życia jest dużo bardziej delikatna od skóry osób dorosłych i mniej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Kosmetyki do pielęgnacji niedojrzałej jeszcze skóry powinny być naturalne, jak kosmetyki dystrybuowane przez Firmę Vitus Krzysztofa Szumilas. Można je łatwo zakupić przez stronę Sklepu Internetowego KOSMETYKI-LECZNICZE.PL.

Jak należy pielęgnować skórę dzieci? – składniki kosmetyków naturalnych

Należy wybierać kosmetyki nawilżające z zawartością naturalnych olejów oraz substancji łagodzących. Kosmetyk powinien chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV i regenerować naskórek, aby wzmacniać barierę ochronną oraz ograniczyć jego przepuszczalność dla wszystkich drobnoustrojów. Popularna seria preparatów Ratownik oferuje naturalne kosmetyki dla dzieci przeznaczone do skóry wrażliwej, atopowej i skłonnej do podrażnień. Do najważniejszych składników aktywnych należą:

  • wyciąg z rokitnika – naturalny olej nawilżający i uelastyczniający, dezynfekuje i regeneruje skórę, łagodzi podrażnienia

  • alantoina – nawilża i regeneruje naskórek, działa kojąco na zaczerwienioną skórę

  • tran – nawilża skórę, łagodzi swędzenie i podrażnienia

  • witamina A – odnowa i regeneracja naskórka

  • Filtry UVA i UVB

Inne substancje czynne wykorzystywane w kosmetykach z tej serii to:

  • srebro koloidalne – chroni skórę przed wnikaniem bakterii, wirusów i grzybów

  • pantenol – łagodzi podrażnienia, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie

  • witamina E – nawilża i uelastycznia skórę, stanowi ochronę  przed wpływem szkodliwego działania promieni słonecznych (UV)

  • cynk – działa ochronnie, ściągająco i przeciwbakteryjnie

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas