Materiał Partnera Jaka henna brwi jest lepsza – żelowa czy proszkowa?

Jaka henna brwi jest lepsza – żelowa czy proszkowa?

Henna brwi jest jednym ze skuteczniejszych zabiegów pozwalających na podkreślenie ich kształtu oraz koloru przy utrzymaniu naturalnego efektu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów tego rodzaju dedykowanych ich koloryzacji. Najlepiej jednak udać się do salonu kosmetycznego, jeśli zależy nam na estetycznym rezultacie, który utrzyma się nawet miesiąc.

Czym jest henna?

To naturalnie występujący w przyrodzie barwnik, który pozyskuje się z rośliny o nazwie lawsonia bezbronna, a dokładnie z jej pędów oraz liści. Dzięki temu można wykorzystywać ją do bezpiecznego farbowania zarówno włosków brwi, jak i rzęs. Zabieg można wykonywać samodzielnie w domu, jednakże w przypadku wizyty w salonie kosmetycznym, na przykład gabinecie Strefa Piękna w Sochaczewie, możemy mieć pewność, że efekt będzie wyglądać naturalnie. Ponadto odcień zostanie dobrany odpowiednio do naszej urody, a dodatkowo specjalistka nada naszym brwiom pożądany kształt poprzez właściwą depilację. Warto mieć na uwadze, że produkty wykorzystywane w salonach są w pełni profesjonalne, dzięki czemu dłużej możemy cieszyć się rezultatem.

Jaką hennę wybrać?

Najpopularniejszymi produktami stosowanymi do koloryzacji brwi są henny proszkowe oraz żelowe. Udając się do kosmetyczki, nie musimy się martwić sposobem ich poprawnej aplikacji, jak również rozrobienia do pożądanej konsystencji. Warto natomiast mieć świadomość, że w przypadku pierwszej z wymienionych efekt jest bardziej wyrazisty i utrzymuje się od 4 do 6 tygodni, a to ze względu na fakt, że farbuje nie tylko włoski, ale także skórę, co sprawdza się w przypadku osób o nieregularnym kształcie brwi lub mających ich ubytki. Natomiast druga, czyli żelowa daje łagodniejsze rezultaty, których trwałość szacuje się na około 3 tygodnie. Należy dodać, że po jej zastosowaniu włoski nabierają blasku. Tak więc wybór konkretnej techniki zależy wyłącznie od tego, jak bardzo wyrazisty i jednocześnie długotrwały efekt chcemy uzyskać.

Jakie są zalety zabiegu?

To idealne rozwiązanie na ciepłe, letnie dni i podczas wakacyjnego urlopu i pływania, ponieważ nie rozmaże się tak jak tradycyjne kosmetyki – kredka lub tusz. Nie musimy również dodatkowo poświęcać czasu na dokładne podkreślenie kształtu brwi za każdym razem, wykonując makijaż dzienny lub wieczorowy. Henna pomoże także osobom, które zmagają się z bardzo jasnymi włoskami, których kolor niemal zlewa się z odcieniem skóry, jeśli nie zostaną pomalowane. Należy pamiętać, że zabieg można powtarzać nie częściej niż co miesiąc, aby nie osłabić cebulek, co w rezultacie mogłoby skutkować nieestetycznym przerzedzeniem się brwi.

Opracowanie:

Strefa Piękna Katarzyna Nieznaj

Sochaczew , Narutowicza 2

  • tel. 511 970 276

Podziel się