Materiał Partnera Jak zlikwidować przebarwienia ze skóry?

Jak zlikwidować przebarwienia ze skóry?

Przebarwienia na skórze stanowią codzienność wielu osób. Ich przyczyn można dopatrywać się w zaburzeniach hormonalnych, przebytych ciążach, fotouszkodzeniach naskórka czy trądziku. Nieestetyczny efekt da się zlikwidować za pośrednictwem zabiegów kosmetycznych, np. krioterapii, mezoterapii. Istnieją również domowe sposoby na przebarwienia, których skuteczność jest kwestią dyskusyjną.

Czym są przebarwienia?

Przebarwieniami nazywamy ciemniejsze (brązowe, żółtawe, rudawe) plamy na skórze. Powstają one na skutek nagromadzenia melaniny.  Plamy mogą mieć postać piegów lub nieregularne kształty. Niektóre z przebarwień mogą być czymś więcej niż defektem kosmetycznym, dlatego warto by przeprowadzić badanie histopatologiczne (by wykluczyć podejrzenie nowotworu).

Zabiegi kosmetyczne na przebarwienia

Większość przebarwień da się zredukować w gabinetach kosmetycznych. Najpopularniejszym zabiegiem na piegi i nieregularne plamy jest specjalny peeling, podczas którego wykorzystuje się mieszanki środków złuszczających z wybielającymi. Dobrym pomysłem jest też krioterapia (mrożenie ciekłym azotem) lub mezoterapia igłowa.

Wiele kosmetyczek i dermatologów poleca laserowe usuwanie przebarwień oraz IPL. Laser dokonuje mikrouszkodzeń na skórze, co pobudza ją do intensywniejsze regeneracji. W rezultacie zaburzoną skórę zastępuje zdrowa tkanka. Warto dodać, że laser jest całkowicie bezpieczny, ponieważ uszkadza tylko przebarwienia potrądzikowe, pozapalne i posłoneczne.

Salon kosmetyczny FRENCH CLINIC świadczy usługi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. To miejsce, w którym można dokonać wielu zabiegów na przebarwienia.

Domowe sposoby na przebarwienia

Domowe, doraźne sposoby na przebarwienia przydadzą się w przypadku niewielkich, pojedynczych zmian skórnych, zlokalizowanych w zewnętrznej warstwie naskórka. Pomóc mogą okłady z aloesu i ogórka, a także ziemniaków (pokrojonych w talarki). Nasze babcie wykorzystywały czasem sok z cytryny.

Jakich kosmetyków używać na skórę z przebarwieniami?

Aby nieco zredukować przebarwienia, przyda się codzienna pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami. Potrzebne będą specjalne serum, balsamy, żele lub kremy na przebarwienia, zawierające wiele substancji aktywnych, np. alfa arbutynę (rozjaśnia przebarwienia), azeoglicynę (zmniejsza wzrost i aktywność melanocytów, a także zatrzymuje bakterie sprzyjające trądzikowi), retinol (stymuluje odbudowę naskórka, produkuje kolagen i elastynę), witaminy C i E (spowalniają procesy starzenia się, przyspieszają regenerację skóry, zapobiegają starczym przebarwieniom).

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas