Materiał Partnera Jak zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry zimą?

Jak zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry zimą?

O skórę należy dbać przez cały rok. Tylko w ten sposób będzie ona odpowiednio nawilżona, nawodniona i odżywiona. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z różnic, jakie powinny mieć miejsce w naszych działaniach pielęgnacyjnych zależnie od pory roku? Czy przez cały rok możemy używać tych samych kosmetyków, czy jednak powinniśmy odpowiednio dopasowywać je do bieżących potrzeb naszej skóry?

Lato a zima – co powinno zmienić się w pielęgnacji?

Jeśli regularnie odwiedzamy gabinet kosmetyczny, to z pewnością dostrzeżemy, że proponowane nam zabiegi zmieniają się zależnie od pory roku. Czy więc tak samo powinno być z naszą domową pielęgnacją? W pewnym sensie tak. Jedną z podstaw pielęgnacji skóry jest demakijaż, który powinien być wykonywany dwa razy dziennie, absolutnie zakazane jest, chociażby kładzenie się spać przed dokładnym i odpowiednim oczyszczeniem skóry. Drugim ważnym elementem jest krem i tutaj już mogą pojawić się różnice zależnie od pory roku. Latem potrzebujemy silnej ochrony przed promieniowaniem UV, zimą w mniejszym zakresie. Gdy jest ciepło, lepiej sprawdzają się kosmetyki o lekkiej konsystencji, z kolei wychodząc na chłód, dobrze jest zabezpieczyć skórę nieco cięższym i bardziej tłustym.

Mróz może prowadzić do odwodnienia i utraty nawilżenia skóry. Właśnie dlatego jesienią oraz zimą powinniśmy ją w sposób szczególny obserwować i reagować w sytuacjach, gdy zmieniają się jej potrzeby. Szczególną uwagę zwróćmy również na usta oraz dłonie, które są najmocniej narażone na działanie zimna.

Czy warto skonsultować zimową pielęgnację ze specjalistą?

Podstawą pięknej skóry jest doskonale skrojona pielęgnacja domowa. Jednak zabiegi gabinetowe stają się zazwyczaj jej nieodłącznym elementem, który pozwala na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Jak mówi specjalista ze Skarbnicy Urody, kluczowe może okazać się skonsultowanie naszych nawyków pielęgnacyjnych w salonie kosmetycznym ze specjalistą i ewentualne wspólne wprowadzenie koniecznych zmian.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas