Materiał Partnera Czym jest keratynowa odbudowa włosów i gdzie najlepiej ją wykonać?

Czym jest keratynowa odbudowa włosów i gdzie najlepiej ją wykonać?

Keratyna jest głównym materiałem budulcowym włosów. Odnowa przy jej użyciu pozwala przywrócić naturalny blask i zapobiegać łamliwości. Należy jednak pamiętać, że jest to zabieg fryzjerski, który wykonany przez niedoświadczoną osobę może przynieść więcej szkód niż pożytku. Intensywna regeneracja włosów jest trudna, ale w dzisiejszych czasach jak najbardziej możliwa. Na czym polega zabieg i gdzie bezpiecznie go wykonamy?

Czym jest keratynowa odnowa włosów?

Keratyna jest białkiem, które stanowi główny budulec włosa. Jest złożona głównie z dwóch aminokwasów siarkowych (cysteiny i metioniny), które odpowiadają za elastyczność włosów oraz ich łamliwość. Kosmetyki z keratyną dostępne w drogeriach nie do końca spełniają swoją funkcję tak, jak powinny. Przede wszystkim ich działanie jest słabe i wymaga systematycznego stosowania. Żeby keratyna działała, konieczne jest wtłoczenie jej do wnętrza włosa. Żeby to zrobić, należy poddać je działaniu wyższej temperatury, która rozchyli łuski, a po zmyciu maski domkniecie ich przy pomocy strumienia chłodnej wody.

Zabieg keratynowy w salonie fryzjerskim odbywa się w poszczególnych etapach:

  1. Umycie włosów oczyszczającym szamponem, który dodatkowo rozchyli łuski.
  2. Wydzielenie pasm o grubości umożliwiającej dokładne pokrycie maską.
  3. Nałożenie na każde pasmo płynnej keratyny i odczekanie około 20 minut.
  4. Przeciągnięcie każdego pasma prostownicą o odpowiednio dobranej temperaturze.
  5. Umycie włosów i wystylizowanie ich.

Należy pamiętać, że keratynowa odbudowa nie jest tym samym, co prostowanie i mimo podobieństwa, stosuje się ją w celach regeneracyjnych, a nie stylistycznych.

Fryzjer z odpowiednimi kwalifikacjami

Żeby wykonać zabieg konieczne jest przede wszystkim posiadanie dużej ilości wiedzy i doświadczenia. Keratynową odbudowę powinien wykonywać tylko i wyłącznie fryzjer, który przeszedł odpowiednie szkolenia i ma dostęp do wysokiej jakości płynnej keratyny. Lepiej odpuścić sobie zabiegi oferowane w Internecie przez amatorki, wykonujące je w domowym zaciszu bez odpowiednich uprawnień. Firma Metamorfoza mieszcząca się w Łodzi jest nie tylko salonem fryzjerskim, ale również cenionym przez specjalistów ośrodkiem szkoleniowym. Oddając swoje włosy w ich doświadczone ręce, możemy spodziewać się niesamowitego efektu i mamy pewność, że nie zostaną one zniszczone. Ceny keratynowej odbudowy włosów nie są jednostajne i zależą przede wszystkim od długości i grubości włosów, gdyż te dwie cechy determinują wielkość zużycia płynnej keratyny podczas pojedynczego zabiegu.

Opracowanie:

Metamorfoza

Łódź , Lutomierska 142

Podziel się