Artykuł sponsorowany Jak właściwie zadbać o swoje włosy?

Jak właściwie zadbać o swoje włosy?

Dbanie o włosy powinno być jednym z podstawowych elementów pielęgnacji. Rytuały, które odbywamy codziennie w związku z dbaniem o naszą skórę czy paznokcie, powinny dotyczyć także włosów. Mówi się, że są one wizytówką człowieka, więc powinny dobrze się prezentować. Poza odpowiednim uczesaniem, warto też pamiętać o odżywianiu włosów i stosowaniu odpowiednich kosmetyków, które sprawią, że będą one lśniące i zdrowe.

Zabiegi pielęgnacyjne

Oferta salonów fryzjerskich jest niezwykle szeroka. Wszystkie zabiegi powstają z myślą o klientach i ich wymaganiach. Z tego też powodu w salonach fryzjerskich możemy znaleźć wiele kuracji na włosy, które mają na celu przywrócenie im dobrej kondycji. Jeżeli nasze włosy są zniszczone i osłabione, powinniśmy przemyśleć wizytę u fryzjerki, która z pewnością będzie wiedziała, jaki zabieg zastosować, żeby przywrócić włosy do pełni sił. Jednym działań, jakie można podjąć jest keratynowe prostowanie włosów. Jest to zabieg, który ma na celu odżywienie zniszczonych włosów i ich odbudowę. Dzieje się to poprzez zaaplikowanie na włosy keratyny, która wpływa na regenerację zniszczonej struktury włosa. Inną metodą jest z kolei rekonstrukcja włosów, która polega na wygładzeniu, rekonstrukcji i nawilżeniu włosów. Każdy z nas posiada inny typ włosów. Niektórzy zmagają się z przesuszonymi i łamliwymi pasmami, inni z kolei mają duży problem z przetłuszczaniem się włosów. Znając dokładnie problem, fryzjerka będzie w stanie zastosować odpowiednie, specjalistyczne maski na włosy, które pomogą przywrócić im właściwą równowagę.

Właściwa fryzura na właściwą okazję

Poza zabiegami pielęgnacyjnymi, istnieją inne rozwiązania, które pozwolą nam uzyskać gładkie i piękne włosy. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o regularnym podcinaniu i pozbywaniu się zniszczonych końcówek włosów. Jeżeli zdecydujemy się na większą zmianę, możemy całkowicie zmienić nasze uczesanie. W salonach fryzjerskich takich jak SPA DLA WŁOSÓW, doświadczone fryzjerki będą w stanie doradzić nam najlepszą fryzurę, która będzie dobrze się prezentować i pasować do kształtu naszej twarzy. Dzięki nowemu obcięciu odżywimy nieco włosy, przez pozbycie się zniszczonych partii, a do tego odświeżymy swój wygląd. Powinniśmy także przemyśleć zmianę koloru. Obecnie stosowane farby nie działają destrukcyjnie na włosy, a wręcz mają w sobie wiele olejków nawilżających. Możemy więc zdecydować się na koloryzację całości włosów lub tylko ich partii poprzez zabiegi takie jak ombre czy balejaż. Jeżeli chcemy by nasza fryzura prezentowała się nienagannie, możemy skorzystać z możliwości uczesania i modelowania włosów. Będzie to dobra opcja podczas ważnych wydarzeń takich jak ślub, kiedy włosy muszą przez długi czas perfekcyjnie wyglądać.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas