Materiał Partnera Jak szybko rozpoznać, że Twoje włosy są suche i zniszczone?

Jak szybko rozpoznać, że Twoje włosy są suche i zniszczone?

Trudno jest uniknąć suchości i uszkodzeń, gdy traktujesz włosy jak eksperyment w laboratorium naukowym. Każde pasmo włosów składa się z trzech warstw. Warstwa wewnętrzna nazywana jest rdzeniem, który jest otoczony warstwą środkową, czyli korą. Zewnętrzna warstwa określana jest jako naskórek. Chroni Twoje włosy. Jeśli jednak go uszkodzisz, włosy stają się suche i łamliwe.

Jakie są objawy suchych włosów?

Najłatwiejszym sposobem, aby sprawdzić, czy Twoje włosy są uszkodzone, jest trzymanie ich do góry nogami i przeczesanie końcówek palcami. Jeśli końce wystają i są szorstkie, prawdopodobnie masz problem. Wicherkowy Look Magdalena Wicher podkreśla, że uszkodzone włosy nie mają blasku i połysku. Są matowe i nijakie nawet po głębokim zabiegu pielęgnacyjnym.

Weź trochę włosów i delikatnie je skręć. Przyjrzyj się uważnie końcówkom. Jeśli są rozdwojone, nadszedł czas na wizytę u fryzjera. Do innych niepokojących sygnałów możemy zaliczyć:

  1. przesuszone włosy,
  2. ekstremalnie wysokie ryzyko na złamania,
  3. wysoka porowatość,
  4. brak elastyczności,
  5. skręcone i splątane włosy.

Przycinanie uszkodzonych końcówek

Jeśli końcówki włosów suche, zniszczone i rozdwojone, fryzjer powinien je przyciąć. Czasami to wystarczy, aby pozbyć się uszkodzeń i zregenerować włosy. Nie musisz się decydować na ekstremalne cięcie. Sprawdź, jakich nożyczek używa stylista. Jeśli nie są wystarczająco ostre, narobią  więcej szkody niż pożytku. Aby mieć pewność, że używa dobrej pary nożyczek, poproś go o przecięcie mokrej chusteczki. Jeśli cięcie nie jest perfekcyjne, nadszedł czas na zmianę fryzjera.

Unikaj narzędzi do stylizacji na gorąco

Gdy tylko zauważysz pierwsze uszkodzenia, zrezygnuj z narzędzi do stylizacji na gorąco. Ciepło nie jest dobre dla uszkodzonego naskórka. Jeśli zaczniesz je ograniczać, szybciej zregenerujesz włosy. Nie używaj suszarki, prostownicy i lokówki. Pozwól włosom naturalnie wyschnąć. Wypróbuj stylizacje, do których nie potrzebujesz takich akcesoriów. Jeśli nie możesz zrezygnować z suszarki, używaj jej na minimalnym poziomie lub w chłodnym otoczeniu.

Unikaj farbowania włosów

Substancje chemiczne są największym zagrożeniem dla Twoich włosów. Dlatego przynajmniej przez jakiś czas unikaj farbowania, rozjaśniania. Nie poddawaj się zabiegom chemicznym, przynajmniej do czasu, gdy włosy się nie zregenerują. Zabiegi regenerujące w wielu salonach fryzjerskich zawierają substancje chemiczne. Możesz zdecydować się na zabieg, w którym używane są naturalne składniki. Zawsze pytaj fryzjera, co zawierają produkty, których używa.

Pielęgnacja włosów po lecie

Urlop to czas relaksu i odpoczynku- niestety nie dla włosów. Ostre słońce, słona, morska woda i letnia bryza sprawiają, że kosmyki stają się suche i łamliwe. Nawet, jeśli regularnie używamy kosmetyków pielęgnacyjnych, nie zawsze są w stanie ochronić włosy przed zniszczeniem. Pa wakacjach dobrze jest wdrożyć profesjonalną pielęgnację w polecanym salonie fryzjerskim. Świetnym rozwiązaniem jest sauna ozonowa. To kuracja, która znakomicie nawilży i odżywi włosy, przywracając im dawny blask. Nie zwlekaj więc i oddaj się w ręce doświadczonej fryzjerki. Piękne i zadbane włosy to jeden z największych atutów każdej kobiety.

Opracowanie:

Wicherkowy Look Magdalena Wicher

Jasień , Piątkowskiego 5

  • tel. 665 979 055

Podziel się