Artykuł sponsorowany Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Piękne włosy stanowią naturalną ozdobę i często stanowią źródło wysokiej samooceny wielu kobiet. Aby utrzymać je w dobrym stanie, należy odpowiednio o nie dbać i przyglądać się ich potrzebom. Keratynowe prostowanie włosów jest jednym z wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Keratyna to podstawowy budulec włosa. Jej niedobór objawia się przede wszystkim podatnością na łamanie. Na czym polega keratynowe prostowanie włosów i w czym pomaga ten zabieg?

Dla kogo przeznaczony jest zabieg keratynowego prostowania włosów?

Wiele kobiet narzeka na to, że ich włosy się puszą, są przesuszone i nie poddają się stylizacji. Błyskawicznym rozwiązaniem tego problemu jest użycie prostownicy, jednak jej długotrwałe stosowanie jeszcze bardziej niszczy kosmyki. Sposobem na bezpieczne wygładzenie włosów jest zabieg prostowania keratynowego. Pochodzi on z Brazylii, gdzie większość kobiet nosi napuszone od słońca i wilgoci loki. Zabieg przynosi najlepsze efekty na włosach wysuszonych i szorstkich. Poleca się go paniom narzekającym na poplątane, puszące się kosmyki, które trudno ułożyć.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Pielęgnacja włosów przy użyciu keratyny ma na celu ich odżywienie i wygładzenie. Sam zabieg prostowania jest dość prosty i nie wymaga użycia szkodliwych substancji chemicznych. Specjalista z Salonu Fryzjerskiego Metamorfoza w Ślesinie wprowadza keratynę do wnętrza włosa przy użyciu wysokiej temperatury. Specjalna mieszanka białkowa zostaje wprasowana w kosmyki. W ten sposób fryzjer damski uzupełnia ubytki we włosach, a tym samym nadaje fryzurze gładkość i sprężystość. Zabieg można wykonywać jako swego rodzaju terapię mającą naprawić zniszczenia spowodowane na przykład farbowaniem i rozjaśnianiem. Po jego przeprowadzeniu włosy zyskują zdrowy wygląd i stają się mniej podatne na zniszczenia. Efekt może utrzymywać się przez kilka miesięcy. Aby go wydłużyć, należy stosować odpowiednią pielęgnację.

Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

Modelowanie włosów po zabiegu jest o wiele łatwiejsze, jednak nie wolno narażać ich na zniszczenie. Przez pierwsze dwa tygodnie po prostowaniu należy unikać prostownicy, aby pozwolić keratynie wniknąć w strukturę włosów. Po każdym umyciu trzeba za to użyć suszarki, ponieważ pozostawione na noc mokre kosmyki mogą ulec uszkodzeniu. Przez pewien czas nie wolno też farbować włosów ani poddawać ich zabiegowi trwałej ondulacji. Ważna jest też odpowiednia pielęgnacja. Warto używać właściwych kosmetyków, które wydłużą efekt prostowania. Nie mogą zawierać soli, silikonów ani alkoholu, przez które włosy ulegają przesuszeniu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas