Materiał Partnera Jak przygotować się do wizyty u fryzjera?

Jak przygotować się do wizyty u fryzjera?

Niektóre wizyty u fryzjera nie kończą się zgodnie z oczekiwaniami. Najlepszym sposobem, jakim jest uzyskanie wymarzonej fryzury jest dobre przygotowanie do strzyżenia. Warto zastanowić się nad własnym stylem, rodzajem włosów, kształtem głowy i kolorem. Zdaniem ekspertów, zdjęcia z magazynu niewiele pomagają. Mogą być tylko jedną z wielu wskazówek. Jak przygotować się do wizyty u fryzjera?

Czy należy przynosić do fryzjera zdjęcia wymarzonej fryzury?

Niezadowolenie klientów salonów fryzjerskich jest w większości przypadków spowodowane słabą komunikacją między strzyżonym a fryzjerem. Dlatego, zanim specjalista rozpocznie pracę, powinien zawsze dokładnie zapytać, co ma na myśli jego klient. Warto, żeby klient dokładnie przemyślał swoje oczekiwania przed wizytą u fryzjera i znalazł sposób, żeby odpowiednio i zrozumiale je sformułować. Popularnym sposobem na przekazanie fryzjerowi własnej wizji jest przynoszenie ze sobą do salonu zdjęć wymarzonych fryzur wyciętych z czasopism.  W rzeczywistości fotografie idoli nie nadają się do wskazania fryzjerowi swoich oczekiwań. Są tylko pewną sugestią, ponieważ rysy twarzy aktorów czy modeli w magazynach zazwyczaj bardzo różnią się od rysów klienta. Lepiej czerpać inspiracje od przyjaciół, którzy przy okazji mogą podzielić się swoimi odczuciami na przykład na temat pielęgnacji i samodzielnego układania włosów.

Kilka wskazówek przed pierwszą wizytą w salonie fryzjerskim

Na wizytę do fryzjera najlepiej ubrać się w zwykły dla siebie sposób, w ubrania noszone na co dzień. Niewskazany jest mocny makijaż. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą kilku zdjęć z ostatnich pięciu lat. Przy pierwszej wizycie bardzo ważna jest szczegółowa konsultacja. Powinno to zająć około 15 minut. Dobry fryzjer poznaje strukturę włosów i sposób, w jaki rosną. Ważną rolę odgrywają również pytania o to, jakich produktów pielęgnacyjnych klient używa, jaki ma zawód i jaki sport uprawia. Należy również wcześniej wyjaśnić, kiedy została wykonana ostatnia koloryzacja i ile czasu można codziennie poświęcić na stylizację włosów.

W wyborze koloru włosów mogą pomóc paski testowe. Następnie trzeba sprawdzić, czy wybrana kolorystyka pasuje do karnacji i koloru oczu. Fryzjer powinien jednak zwrócić uwagę, że farba na ogólnie dostępnych próbkach została nałożona na białe włosy, więc rezultat na włosach klientki z reguły odbiega od wzornika. Klienci Salonu Fryzjerskiego Corte Del Sole doceniają znajomość najnowszych trendów w koloryzacji.  Warto pamiętać, że nieporozumienia wynikają często z błędnego zrozumienia terminów technicznych i należy dokładnie upewnić się, co oznacza fachowe określenie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas