Artykuł sponsorowany Czym się kierować przy zmianie koloru włosów?

Czym się kierować przy zmianie koloru włosów?

Wiele kobiet przez dłuższy czas nosi się ze zmianą koloru włosów – nie ma w tym nic dziwnego, wszak farbowanie to zabieg fryzjerski, który, nieodpowiednio wykonany, może doprowadzić do trwałego zniszczenia kosmyków. Kluczową kwestią jest również dopasowanie koloru włosów do typu urody. Zanim więc zdecydujesz się na radykalną zmianę na głowie, powinnaś dowiedzieć się, czym się kierować przy zmianie koloru włosów.

Czy farbowanie włosów zawsze je niszczy?

Zmiana kolorów włosów budzi wiele wątpliwości. Pierwszą i oczywiście najważniejszą z nich jest fakt, czy farbowanie włosów zawsze je niszczy? Odpowiedź jest prosta: nie. Jeżeli włosy zostaną powierzone zaufanemu pracownikowi salonu fryzjerskiego, a specjalista dobierze odpowiednie produkty, to wcale nie trzeba nastawiać się na to, że farbowane kosmyki będą w gorszej kondycji niż te w odcieniu naturalny. Panie, które zdecydują się na zmianę koloru włosów, muszą pamiętać również o odpowiedniej pielęgnacji. Oczywiście, o ile tymczasowa koloryzacja nie ma wpływu na kondycję fryzury, o tyle na przykład rozjaśnianie kosmyków jest zabiegiem nieco bardziej inwazyjnym i jego przeprowadzenie należy skonsultować z fryzjerem.

Przede wszystkim należy jednak pamiętać o tym, aby nigdy nie farbować włosów samodzielnie i w warunkach domowych. Z pewnością zabieg nie wydaje się tak trudny, aby nie przeprowadzić go samemu, a za jego wykonaniem przemawiają również kwestie finansowe, to należy pamiętać, że eksperymenty na własną rękę często kończą się tym, że i tak będzie trzeba udać się do fryzjera, ale już nie na zmianę koloru, a na radykalne cięcie włosów. Warto pamiętać również o tym, że farby dostępne w drogeriach będą miały niższą jakość, dlatego też zabieg może nie przynieść oczekiwanych efektów.

Jak dopasować kolor włosów do urody?

Nawet jeśli włosy po farbowaniu włosów u zaufanego specjalisty, na przykład w salonie Przystanek Bernardyńska Danuta Łabędź, który mieści się w Warszawie, są w dobrej kondycji, to wcale nie oznacza, że właścicielka nowego koloru będzie dobrze się w nim czuła. Przede wszystkim warto sprawdzić, jaki kolor będzie pasował do danej karnacji. Ocenę należy przeprowadzić w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, najlepiej w świetle dziennej. Typ urody najłatwiej jest ocenić po kolorze oczu i to właśnie do nich dopasować kolor włosów. Jak więc widać, kluczową kwestią jest tutaj dopasowanie fryzury do typu urody. Przede wszystkim jednak warto zaufać fryzjerowi, który wie, że aby uniknąć efektu zlewania się koloru włosów ze skóry, należy do jej odcienia dopasować barwę przynajmniej o dwa tony ciemniejszą niż karnacja.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas