Materiał Partnera Dlaczego farbowanie włosów warto wykonać u doświadczonego fryzjera?

Dlaczego farbowanie włosów warto wykonać u doświadczonego fryzjera?

Farbowanie to jedna z najpopularniejszych technik zmiany koloru włosów. Właściwie przeprowadzona koloryzacja pozwala zarówno podkreślić swój charakter, jak i wyróżnić się z tłumu. Proces ten można przeprowadzić w warunkach domowych. Specjaliści podkreślają jednak, że znacznie lepszym pomysłem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego fryzjera. Z jakimi zatem informacjami na ten temat warto się zapoznać?

Jakość farby – dlaczego tak ważna i czy zawsze ta sama?

Już na samym wstępie trzeba wyraźnie podkreślić, że farby dostępne w drogeriach lub marketach nie są tymi samymi produktami, z którymi można zetknąć się w salonach fryzjerskich. Na czym polegają kluczowe różnice? Co do zasady w składzie farb drogeryjnych znajdują się silniejsze składniki, które przy zbyt częstym lub niewłaściwym stosowaniu, mają prawo przyczynić się do wysuszenia oraz zniszczenia włosów. Po drugie natomiast do domowego użytku otrzymujemy w zestawie jedynie tzw. uniwersalną wodę utlenioną, co w zasadzie wyklucza możliwość osiągnięcia koloru tak idealnego, jaki widnieje na opakowaniu.

Jeżeli natomiast chodzi o profesjonalnych fryzjerów, to dobierają oni odpowiedni rodzaj farby do indywidualnego odcienia. Podczas farbowania stosowane są również lepszej jakości aktywatory. Farby stosowane przez fachowców bazują na zaawansowanych technologicznie formułach i zawierają więcej olejków, dzięki czemu są łagodniejsze dla włosów. Co jeszcze warto wiedzieć?

Co z trwałością farb?

Czynnikiem, który bezpośrednio decyduje o tym, z jak dobrą farbą ma się do czynienia, jest trwałość uzyskanego koloru. Utrata intensywności konkretnego odcienia jest procesem zupełnie naturalnym i nie opracowano jeszcze produktu, który wyłamywałby się z tego schematu. Jednakże w zależności od typu zastosowanego wyrobu proces ten postępuje z różną dynamiką. W sposób szczególny jest to widoczne przy kolorach ciemnych – które w przypadku zastosowania farb drogeryjnych – płowieją dość szybko. Jeżeli zatem zależy nam na uzyskaniu możliwie najlepszych efektów, zdecydowanie warto poprosić o pomoc doświadczonego fryzjera.

Wyjątkowo atrakcyjnie przedstawia się oferta przygotowana przez pracowników Salonu Fryzjerskiego Izabel. To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani mogą liczyć nie tylko na miłą atmosferę obsługi i atrakcyjne ceny, ale także na indywidualne podejście do każdego zlecenia. Profesjonalna koloryzacja to doskonała propozycja dla osób, którym zależy zarówno na stworzeniu ciekawej fryzury na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje, bądź uroczystości.

Opracowanie:

Izabel Salon Fryzjerski Izabela Wrzesińska

Barcin , Polna 21

  • tel. 665 804 105

Podziel się