Artykuł sponsorowany Czym różni się pedicure kosmetyczny od podologicznego?

Czym różni się pedicure kosmetyczny od podologicznego?

Pedicure to zabieg upiększający, który ma na celu poprawę wyglądu stóp. Obecnie można skorzystać z różnych rodzajów pedicure, takich jak pedicure kosmetyczny lub podologiczny. Jakie są podstawowe różnice między tymi zabiegami? Na czym polega pedicure kosmetyczny i podologiczny? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym odpowiadamy na powyższe pytania. Życzymy udanej lektury!

Na czym dokładnie polega pedicure kosmetyczny?

Pedicure kosmetyczny to zabieg, który skupia się przede wszystkim na poprawie wyglądu stóp. Rozpoczyna się on od opracowania i wymodelowania płytki paznokci. Następny krok to opracowanie pięt, za pomocą frezarki, która skutecznie usuwa martwy naskórek. W dalszym etapie pedicure kosmetycznego kosmetyczka wycina skórki okołopaznokciowe, a na samym końcu wykonuje peeling. Jednym z miejsc, gdzie można wykonać pedicure kosmetyczny, jest salon kosmetyczny Cornelia w Białej Podlaskiej.

Pedicure kosmetyczny jest polecany dla każdego, kto chce zadbać o zdrowie i wygląd swoich stóp. Podczas zabiegu skóra stóp jest oczyszczana i nawilżana, dzięki czemu staje się bardziej gładka. Dodatkowo pedicure kosmetyczny pozwala zniwelować dolegliwości związane z poceniem się stóp i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Czym charakteryzuje się pedicure podologiczny?

Pedicure podologiczny to specjalistyczna forma pielęgnacji stóp, która jest szczególnie istotna w przypadku osób, które zmagają się z grzybicą i innymi schorzeniami stóp. Podczas zabiegu podolog usuwa zrogowaciały naskórek z części podeszwowej stóp. Następnie usuwa modzele, odciski i nagniotki. Dodatkowo podczas pedicure specjalista może wykonać terapię popękanych pięt i wrastających paznokci.

Pedicure podologiczny przywraca stopom nie tylko piękny wygląd, ale też zdrowie. W trakcie zabiegu podolog często stosuje balsamy nawilżające i inne specjalne preparaty, które wygładzają skórę. Ponadto skupia się na rekonstrukcji zniszczonej płytki paznokcia. Warto też wspomnieć o tym, że regularne wykonywanie pedicure podologicznego może poprawić stan skóry i zregenerować suchy naskórek. Dodatkowo zabieg zapobiega powstawaniu infekcji grzybiczych i pozwala wykryć ewentualne schorzenia stóp.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas