Artykuł sponsorowany Czym jest refleskologia? Jak i na co działa?

Czym jest refleskologia? Jak i na co działa?

Refleksologia, inaczej terapia zonowa, była wykorzystywana jeszcze w starożytności. Ta metoda z zakresu medycyny holistycznej również dzisiaj cieszy się ogromną popularnością. Zabiegi tego typu, polegające na uciskaniu określonych stref ciała, mogą wspierać zarówno w utrzymaniu dobrego zdrowia, jak i samopoczucia. Dowiedz się, na czym polega refleksologia i w jaki sposób może pomóc.

 

Co to jest refleksologia?

Refleksologia jest nieinwazyjną techniką „uzdrawiania” za pomocą uciskania odpowiednich partii ciała. Miejsca ucisku nazywane są refleksami i znajdują się na stopach, dłoniach, twarzy oraz uszach. Ta forma samoleczenia pochodzi z Chin, gdzie uznano, że ciało człowieka ma tzw. kanały energetyczne i to właśnie ich zaburzenie sprawia, że ludzki organizm zaczyna zmagać się z różnego rodzaju dolegliwościami. Uciski poszczególnych miejsc mają przywrócić udrożnienie wspomnianych kanałów, dzięki czemu życiowa energia może płynąć bez żadnych ograniczeń.

 

Czy każdy może przeprowadzić refleksologię?

 

Czy zdajesz sobie sprawę, że tylko w jednej ludzkiej stopie znajduje się aż 7200 zakończeń nerwowych? To pokazuje, że refleksologia powinna być przeprowadzana przez fachowców, aby przynosiła efekty. Ponieważ ten rodzaj terapii zdobywa coraz większą popularność, w Polsce organizowane są kursy, które wdrażają w taką tematykę. Eksperci Akademii Masażu i Kosmetologii Komplementarnej Wirtualni Terapeuci, która oferuje liczne szkolenia, kursy i webinary poświęcone kosmetologii i technikom masażu, wyjaśniają, że refleksologia może być uzupełnieniem medycyny konwencjonalnej.

 

Jak działa refleksologia?

 

Uciskanie poszczególnym miejsc ciała człowieka może działać odprężająco, ale relaks nie jest kluczowym efektem, jaki uzyskuje się poprzez realizację zabiegu refleksologii. Chodzi tutaj raczej o „uzdrawianie”, pomoc w nabieraniu mocy witalnych, regeneracji i oczyszczeniu organizmu. Celem takiej terapii jest poprawa jakości życia. Refleksologia może również wspierać przy depresji. Warto dodać, że coraz częściej stosowana jest także jako naturalny środek przeciwbólowy.

Co ważne, aby refleksologia mogła wykazywać najlepsze działanie, uciski muszą być wykonywane przez specjalistę. Dlatego szkolenia masażu są niezbędne każdemu, kto chce przeprowadzać takie zabiegi w profesjonalny sposób. Warto również pamiętać, że chociaż refleksologia jest nieinwazyjna, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonywania. Są to m.in. ciąża oraz różnego rodzaju choroby przewlekłe związane z układem krążeniowym.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas