Materiał Partnera Czy body wrapping jest skuteczny

Czy body wrapping jest skuteczny

W niemal każdym salonie kosmetycznym lub spa można znaleźć zabiegi body wrappingu. Ich nazwa nawiązuje bezpośrednio do czynności wykonywanych w trakcie wizyty w salonie, czyli owijania ciała folią. Choć może to wydawać się dziwne, stosowane w trakcie body wrappingu kosmetyki opisuje się jako dające konkretny efekt – wyszczuplający, usuwający cellulit czy detoksykujący. Jak jednak wypada skuteczność body wrappingu w praktyce?

Jakie są rodzaje zabiegów typu body wrap?

W zależności od salonu kosmetycznego, zabieg może się znacznie różnić, jednak zawsze zachowany jest pewien schemat, w ramach którego body wrapping składa się z:

  • peelingu,
  • prysznica,
  • aplikacji kosmetyku do zabiegu body wrappingu,
  • owinięcia ciała folią,
  • przykrycia kocem elektrycznym.

Dla wprowadzenia relaksacyjnego klimatu często w pomieszczeniu, w którym ma miejsce zabieg, panuje półmrok, palą się świeczki, a w tle brzmi spokojna muzyka. Zabieg trwa około pół godziny, w ciągu których klientka pod wpływem ciepła emitowanego przez urządzenie poci się. Następnie stopniowo ochładza się ciało. Finalnie spłukuje się kosmetyki, a skórę smaruje balsamem.

W zależności od pożądanego efektu, wykorzystywane są różnego rodzaju kosmetyki i składniki.

Skuteczność body wrappingu w praktyce

Opinie na temat tego rodzaju zabiegów są zdecydowanie podzielone. O ile kosmetyczki przekonują o skuteczności tego rodzaju zabiegów, lekarze bywają sceptyczni. Zdecydowanie nie można zaprzeczyć efektowi odżywienia skóry i jej zrelaksowania, aczkolwiek pod względem kwestii wyszczuplenia sytuacja nieco się komplikuje. Z pewnością body wrapping jest bardzo dobrym dodatkiem do ćwiczeń oraz diety, sam w sobie nie powodując oczywiście utraty wagi. Skóra po zabiegu będzie jednak wyglądała lepiej, zyskując na jędrności i nawilżeniu, co sprawi, że może ukryć część mankamentów naszej figury. Utrata wody poprzez pocenie się maskuje chociażby cellulit, którego wprawdzie nie pozbędziemy się dzięki body wrappingowi, ale którego widoczność możemy znacznie zmniejszyć.

O dobre efekty body wrappingu niełatwo, dlatego też należy wykonywać go w sprawdzonym salonie kosmetycznym (takim jak Studio Figura w Legnicy).

Zupełnie inną sprawą jest detoksykacja. Tutaj lekarze zdecydowanie zaprzeczają, by body wrapping miał wyciągać toksyny z organizmu. O ile można usunąć zanieczyszczenia z porów skóry, to z wątroby czy nerek nie usunie się w ten sposób zalegających w nich toksyn.

Dopiero znając już konkretne możliwości tego typu zabiegów warto korzystać z body wrappingu, bo choć nie spełnia zupełnie wszystkich pokładanych w nich nadziei, to zdecydowanie odżywia, ujędrnia i nawilża skórę, pozwalając przy tym na zyskanie chwili dla siebie. A to także jest bardzo ważne w dzisiejszym pędzącym świecie.

Opracowanie:

Studio Figura Svitlana Dudko

Legnica , Neptuna 16

  • tel. 881 777 414

Podziel się