Materiał Partnera Co dają zabiegi masażu twarzy?

Co dają zabiegi masażu twarzy?

W sprawdzonych gabinetach kosmetycznych realizuje się wiele zabiegów pielęgnacyjnych i nie tylko, których celem jest głównie poprawa jakości skóry. Na działanie wielu czynników zewnętrznych narażona jest szczególnie skóra twarzy. Dzięki masażowi na tym obszarze można jednak procesy starzenia skutecznie zahamować. Metoda ta ma także znacznie więcej zalet – jakie z nich warto poznać?

W jaki sposób wykonuje się masaż twarzy?

Masaże kojarzą się większości ludzi z odprężającymi zabiegami, które wykonywane są przede wszystkim w celu uwolnienia od stresu i zrelaksowania. Takie zastosowanie ma również masaż twarzy, który przeprowadzany jest w Centrum Urody Estetica. Odpowiednio wykonany ma jednak znacznie więcej zastosowań. Musi być przeprowadzony w sposób właściwy, co oznacza m.in. wykorzystanie wielu ruchów w trakcie masażu. To bowiem nie tylko głaskanie i rozcieranie, ale też oklepywanie i ugniatanie.

W przypadku masażu twarzy właściwy dotyk jest bardzo ważny, ale nie tylko on odgrywa istotną rolę w tym zabiegu. Sprawdzone gabinety kosmetyczne łączą go chociażby z muzykoterapią, dając swoim klientom możliwość kompletnego zrelaksowania się podczas trwania masażu twarzy. Dobrym rozwiązaniem jest również dołączenie aromaterapii. Tak przeprowadzony zabieg z pewnością zadba o nasze zdrowie psychiczne, zapewniając całkowite odprężenie, ale nie tylko. W jakim zatem jeszcze celu wykonuje się masaż twarzy?

Masaż twarzy – kiedy może pomóc?

Umiejętne masowanie ciała może być rozwiązaniem wielu problemów m.in. z jakością skóry twarzy. Okazuje się bowiem, że dzięki właściwemu przeprowadzeniu takiego zabiegu przepływ krwi jest na danym obszarze ciała wzmacniany, co z kolei przekłada się na większą elastyczność skóry. Regularnie wykonywany w gabinecie kosmetycznym masaż twarzy sprawi, że będziemy wyglądali młodziej i bardziej świeżo. Wpływ na to ma również niewątpliwie wspomniana już możliwość osiągnięcia pełnego odprężenia i głębokiego relaksu.

Głaskanie, rozcieranie czy ugniatanie to techniki, które w przypadku skóry twarzy powodują naturalną produkcję kolagenu. Wraz z nim pojawia się więcej elastyny. Są to tzw. włókna podporowe, które odpowiadają za jakość naszej skóry i jej wygląd. Im większa produkcja kolagenu i elastyny, tym skóra np. twarzy wygląda estetyczniej oraz młodziej. Istotne jest zatem, by stymulować wzrost tych włókien właśnie poprzez regularnie przeprowadzany masaż twarzy. Świetnie sprawdzi się on w połączeniu z peelingami, które także wykonywane są w sprawdzonych gabinetach kosmetycznych.

Opracowanie:

Centrum Urody Estetica Strzelec Martyna

Radom , Juliusza Słowackiego 78

Podziel się