Materiał Partnera Wszystko o mezoterapii igłowej

Wszystko o mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa to zabieg inaczej nazywany intradermoterapią. Wykorzystuje się go do leczenia różnych schorzeń, które swoje źródło mają w skórze, a także w celu rewitalizacji. Polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio pod skórę substancji aktywnych lub leków w niewielkich ilościach. Co warto wiedzieć o mezoterapii, zanim się jej poddasz? Dowiesz się, czytając poniższy artykuł!

W jaki sposób działa mezoterapia igłowa?

Jak już wyżej wspomniano, mezoterapia igłowa polega na wykonywaniu iniekcji podskórnej, podczas której pod skórę lub w obrębie skóry właściwej wstrzykuje się składniki aktywne bądź też leki. To zabieg stosowany w celu leczenia różnych schorzeń, ale nie tylko. W niektórych salonach urody takich jak Kamea mezoterapię igłową stosuje się jako zabieg pielęgnacyjny twarzy, dzięki któremu poprawia się wygląd skóry - specjalny koktajl ma właściwości ujędrniające, regenerujące, a także redukuje zmarszczki i wszelkiego rodzaju niedoskonałości.

Kiedy skorzystać z mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej wykonuje się głównie w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz na zewnętrznej części dłoni. Z pomocą tej metody można odmłodzić skórę, ujędrnić ją, odświeżyć, aby wyglądała młodo i zdrowo. Wskazaniem do wykonania zabiegu są również wszelkiego rodzaju blizny, w tym potrądzikowe, a także przebarwienia czy rozstępy. Mezoterapia igłowa dobrze sprawdza się też w przypadku usuwania worków czy zmarszczek pod oczami, a stosowanie odpowiednich substancji czynnych sprawi, że nadmiernie wysuszona skóra zostanie we właściwy sposób nawilżona.

Oczywiście istnieją również przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Wśród nich znajduje się między innymi ciąża, karmienie piersią, miejscowe stany zapalne oraz lęk przed igłami.

Dlaczego warto zdecydować się na mezoterapię igłową?

Niezależnie od tego, czy przeszkadzają Ci niedoskonałości na skórze, czy potrzebujesz leku, mezoterapia igłowa będzie dobrym rozwiązaniem ze względu na sposób działania. 

To zabieg, który po pierwsze wywołuje stan zapalny w obrębie wykonywania iniekcji. Dzięki temu zostają pobudzone zarówno naczynia krwionośne, jak i komórki skóry, które zaczynają produkować nowe komórki, a także różne substancje poprawiające wygląd i ogólny stan naskórka i skóry właściwej, takie jak kwas hialuronowy.

Kolejną istotną rzeczą jest fakt, że substancje wstrzykiwane bezpośrednio pod skórę będą działały szybciej i efektywniej niż kremy, maści czy maseczki, które wcześniej muszą się wchłonąć. Dlatego mezoterapia igłowa jest tak skuteczna.

Opracowanie:

Salon Urody Kamea Blanka Świstak

Radom , Andrzeja Struga 20A

Podziel się