Artykuł sponsorowany Zawóz, bieszczadzki raj dla miłośników pieszych wędrówek i sportów wodnych

Zawóz, bieszczadzki raj dla miłośników pieszych wędrówek i sportów wodnych

Wypoczynek w Bieszczadach wybierają zarówno osoby, które podróżują samotnie, w parach, a także rodziny z dziećmi. Region ten gwarantuje nie tylko piękne krajobrazy, ale także różnorodne atrakcje. To sprawia, że doskonale czują się tutaj zarówno miłośnicy przyrody, jak i osoby stawiające na aktywny wypoczynek. Dlaczego wyjeżdżając w te okolice warto zatrzymać się w domkach nad Jeziorem Solińskim we wsi Zawóz?

Zawóz — idealna baza wypadowa nad Soliną

Turyści, chcąc spędzić urlop w Bieszczadach, często wynajmują domki nad Jeziorem Solińskim. Zawóz jest miejscowością, w której można znaleźć tego typu obiekty i stanowi ona doskonałą bazę wypadową. Znajduje się około 18 km od zapory na Solinie, a 31 km od tej w  Myczkowicach. 13 km dzieli ją od rezerwatu „Sine Wiry”, 17 km od wodospadu „Czarci  Młyn”, a 26 km od wąskotorowej kolejki bieszczadzkiej. W pobliżu znajduje się Bieszczadzki Park Narodowy, Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych czy skansen Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Tereny te obfitują również w piękne cerkwie.

Wczasy nad Soliną dla miłośników przyrody

Domki “Nad zalewem” dzieli zaledwie kilkanaście kilometrów od rezerwatu przyrody „Sine Wiry”. Na jego terenie znajdują się dwie ścieżki przyrodnicze dedykowane turystom, a  także kilka punktów widokowych. Poszczególne trasy są dostosowane do możliwości większości osób. Z tego powodu w miejsce to można wybrać się również z dziećmi. Najczęściej odwiedzanym regionem tego parku jest przełom Wetliny.

Aktywnie urlop można spędzić, eksplodując tereny Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wśród ciekawych przyrodniczo obszarów zalicza się najwyższe szczyty tej okolicy, czyli Wielką Rawkę, Tarnicę i Halicz. W tereny te warto udać się o każdej porze roku.

Atrakcje wodne nad Jeziorem Solińskim

Wieś Zawóz znajduje się nad Jeziorem Solińskim, czyli najpopularniejszą i największą atrakcją Bieszczad, która przyciąga co roku rzesze turystów. Miłośnicy sportów wodnych mogą wynająć tutaj jacht żaglowy lub rowerek wodny. Warto spróbować również spływu kajakowego w dolinie Sanu. Coraz więcej turystów stawia też na windsurfing, ponieważ Jezioro Solińskie to idealne miejsce, aby rozpocząć przygodę z tym sportem. Jak widać, okolica ta oferuje wiele atrakcji wodnych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas