Materiał Partnera Tanie busy czyli jakie? Ile kosztuje transport do Niemiec?

Tanie busy czyli jakie? Ile kosztuje transport do Niemiec?

Niemcy to jeden z najczęściej obieranych kierunków podróży. Aby dostać się za zachodnią granicę Polacy, częściej niż samolot czy pociąg, wybierają podróż busem. Nic w tym dziwnego, bo na rynku jest wiele firm, które za niską cenę oferują szybki przejazd w komfortowych warunkach. Jak wybrać przewoźnika, który zagwarantuje nam brak ukrytych kosztów, bezpieczną podróż i możliwość przewozu bagażu?

Rosnąca konkurencja

Firmy oferujące usługi transportowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Nie wszyscy przewoźnicy są jednak godni zaufania. Często zdarza się, że po zakupie biletu koszty dodatkowe nie mają końca. Kierowca dolicza nam dodatkowe opłaty, o których nie byliśmy wcześniej poinformowani. Bo, czy przewóz bagażu nie wydaje się być rzeczą oczywistą przy kursach na długie trasy? Aby uniknąć podobnych sytuacji najlepiej jest wybrać sprawdzoną i zaufaną firmę z dobrymi opiniami. Jasne warunki świadczonych usług, ceny podane w różnych walutach oraz lista ewentualnych dodatkowych opłat powinny być minimum, jeśli chodzi o wymogi informacyjne. Jeśli coś w cenniku wydaje się niejasne lub niejednoznaczne, najlepiej jest zadzwonić do biura firmy. Lepiej nie narażać się na niespodziankę tuż przed odjazdem.

Ukryte koszty ze strony przewoźnika

Dodatkową opłatą budzącą najczęściej największe zdziwienie wśród podróżnych jest dopłata za bagaż. W godnych zaufania firmach, jedna duża torba podróżna lub dwie mniejsze (łącznie do 30kg), powinny być wliczone w cenę biletu. Cena za każdą dodatkową torbę powinna wynosić około 20 złotych. Częstą opłatą, która doliczana jest do ceny standardowej, jest też rezerwacja miejsca. Tego kosztu nie musimy jednak ponosić, jeżeli jest nam obojętne, w jakiej części busa będziemy podróżować.

Kompleksowe usługi

Usługa „door-to-door”, czyli „od drzwi do drzwi”, to udogodnienie dostępne zazwyczaj tylko u wybranych przewoźników, np. w Falco Travel. Jest to transport odbywający się ze wskazanego przez podróżującego miejsca pod konkretny adres. Rozwiązanie takie jest o tyle wygodne, że pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy przeznaczonych na szukanie transportu za granicą. Ceny za przejazd z Polski do Niemiec wahają się przeważnie od 200 do 340 zł.

Podziel się