Materiał Partnera Niechorze – jakie atrakcje oferuje ta nadmorska miejscowość?

Niechorze – jakie atrakcje oferuje ta nadmorska miejscowość?

Niechorze to jeden z najpiękniejszych polskich kurortów nadmorskich. Każdego roku miejscowość ta przyciąga tysiące turystów nie tylko z kraju, ale też z zagranicy. Powodem odwiedzin jest przede wszystkim piaszczysta plaża i dostęp do morza, jednak w okolicy znajduje się również wiele innych interesujących atrakcji. Należy jednak pamiętać, by wybrać odpowiedni ośrodek wypoczynkowy, który będzie świetną bazą wypadową.

Atrakcje marynistyczne

Pobyt nad morzem może być zarówno metodą na relaks i odprężenie na szerokiej plaży, ale dla wielu turystów stanowi możliwość odwiedzenia wielu atrakcji. W przypadku pobytu w Niechorzu warto zwrócić uwagę na latarnię morską, która jest jednym z marynistycznych symboli znajdujących się w okolicy. Kojarzący się z charakterystycznym nadmorskim klimatem obiekt to z pewnością jeden z ważniejszych punktów podczas zwiedzania atrakcji oferowanych przez Niechorze i okolice.

Ciekawą propozycją jest również możliwość obejrzenia bogatych zbiorów w Muzeum Rybołówstwa. To kolejna już atrakcja związana bezpośrednio z morzem, która z pewnością będzie nie lada gratką zarówno dla dorosłych turystów, jak i najmłodszych odwiedzających Niechorze. Niezwykle urokliwe kamieniczki rybackie z XVIII i XIX wieku tworzą niepowtarzalną atmosferę, która z pewnością uświetni pobyt w nadmorskiej miejscowości. Warto jednak pamiętać o wyborze odpowiednich miejsc noclegowych – doskonale sprawdzi się ośrodek wypoczynkowy Radosława Jasnowskiego, który swoim gościom oferuje niezwykle komfortowe warunki pobytu oraz doskonałą lokalizację. Jakie jeszcze atrakcje oferuje Niechorze?

Nie tylko morze i plaża

Miłośnikom aktywnego wypoczynku uwzględniającym zwiedzanie poszczególnych atrakcji z pewnością przypadną do gustu propozycje znajdujące się w Niechorzu i jego okolicach. Oprócz wymienionych już możliwości zwiedzania warto zwrócić uwagę również na kolejkę wąskotorową czy motylarnię. Sporym zainteresowaniem cieszy się Muzeum Latarń Wybrzeża Bałtyckiego, z kolei obcowanie z naturą w rezerwacie ptaków nad jeziorem Liwia Łuża to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Niechorze jest miejscowością przyjazną właśnie najmłodszym, dla których przygotowana jest w sezonie nawet wystawa klocków.

To jednak nadal nie koniec atrakcji znajdujących się w Niechorzu oraz jego najbliższej okolicy. Największy na całym Wybrzeżu Bałtyckim park linowy znajdujący się w Pogorzelicy to także miejsce warte odwiedzenia. Nad wakacje nad morzem warto również zabrać rower lub skorzystać z wypożyczalni – Niechorze jako baza wypadowa oferuje bowiem dwie rozbudowane i malownicze ścieżki rowerowe.

Opracowanie:

Podziel się