Materiał Partnera Morze, góry czy Mazury – gdzie posłać dziecko na letnie wakacje?

Morze, góry czy Mazury – gdzie posłać dziecko na letnie wakacje?

Czas letniego wypoczynku zbliża się nieuchronnie. To okres szczególnej frajdy dla naszych pociech, które mogą zapomnieć o szkolnych trudach, znajdując odprężenie na łonie natury. Oferty wyjazdów kolonijnych wręcz oszałamiają swym bogactwem. Na co warto postawić? Wyjazd nad Bałtyk, górskie wojaże, a może udaną zabawę w krainie mazurskich jezior? Możliwości jest naprawdę wiele!

Magia polskich plaż

Polskie morze dla wielu osób stanowi temat do narzekań. Bałtyk uznajemy za zimny i drogi, a pogodę za kapryśną. Magia i urok rodzimego Wybrzeża okazują się jednak nieodparte. Świadczy o tym fakt, że co roku tysiące polskich turystów decydują się na piaszczysty wypoczynek między Świnoujściem a Krynicą Morską.

Dzisiejsze nadmorskie miejscowości nie mają wiele wspólnego z tymi sprzed kilkunastu lat. Dynamiczny rozwój branży turystycznej sprawił, że rekordy popularności biją tak uznane miasta-marki, jak Łeba, Ustka, Darłówko czy Międzyzdroje. Polskie plaże należą zaś do jednych z najpiękniejszych w Europie. Są czyste i przestronne – idealne na kolonijne wypady.

Niewątpliwy atut Wybrzeża stanowią dobrze zaopatrzone ośrodki wypoczynkowe – posiadające świetlice i stołówki oraz bogatą infrastrukturę sportową. Boisz się, że Twoje dziecko będzie się nudzić, gdy pogoda nie dopisze? Nic bardziej mylnego! Większość ofert kolonijnych, poza standardowym wypoczynkiem, zapewnia bogaty program warsztatów oraz atrakcji, m.in. wycieczki do aquaparków, odwiedziny w tajemniczo wyglądających latarniach morskich czy wyprawy rejsowe do Niemiec i Skandynawii 

Urzekające górskie szczyty 

Twój podopieczny ma w sobie żyłkę trapera – podróżnika, któremu nie straszne najwyższe nawet szczyty? Jeśli tak, wakacje w otoczeniu polskich gór okażą się dla niego nie lada wyzwaniem!

Góry to miejsce, do odwiedzin którego nie powinni ograniczać się wyłączenie wielbiciele białego szaleństwa. Wspaniałe krajobrazy Karpat, Sudetów i Tatr zachwycają bowiem także w sezonie letnim.

Naturalny kolonijny kierunek stanowi stolica polskich Tatr, czyli Zakopane. W ,,Zakopcu” Twoje dziecko wyszaleje się za wszystkie czasy, przemierzając urocze doliny i grzbiety tatrzańskich wzgórz, podejmując wyprawę do słynnego Morskiego Oka czy też Doliny Kościeliskiej. Atrakcję będą stanowiły także słynne zakopiańskie Krupówki oraz rekreacyjne rozrywki, na czele z paintballem, parkiem linowym na Gubałówce czy słowacką Tatralandią – jednym z największych parków wodnych za naszą południową granicą.

Piękno mazurskich jezior 

Warmia i Mazury to tereny o wyjątkowych walorach naturalnych. Wyrazista zieleń, krystalicznie czysta woda i swoista kameralność, czynią krainę polskich jezior obszarem atrakcyjnym turystycznie oraz swego rodzaju ,,bezpieczną przystanią”, umożliwiającą zupełny relaks.

Mazury nie są jednak przeznaczone wyłącznie dla leniuchów! Ruciane-Nida czy Węgorzewo to miejscowości ukochane przez wielbicieli żeglugi i innych fizycznych aktywności. Nic więc dziwnego, że organizuje się tam wiele kolonii o sportowym charakterze.

Obozy żeglarskie, płetwonurkowe, zajęcia z piłki nożnej, jazdy konnej czy tańca – to wszystko stoi przed Twoją pociechą otworem! Możesz mieć pewność, że dziecko intensywnie (a przede wszystkim zdrowo!) się napoci, a równocześnie będzie czerpało szczerą radość ze spędzonego na Mazurach czasu.

Zaufaj profesjonalistom 

Wciąż nie wiesz, na jaką ofertę kolonijną się zdecydować? Rzeczywiście – wybór jest ogromny, a każda kolejna propozycja lepsza od poprzedniej! Od czego są jednak fachowcy, którzy chętnie posłużą Ci pomocą?

Skontaktuj się z właściwym biurem turystycznym już dziś i załatw swojemu dziecku wypoczynek, który będzie wspominało latami. Bogatym wyborem letnich ofert kolonijnych nad Bałtykiem, w górach i na Mazurach, dysponuje m.in. gdańskie biuro podróży Czerwiński Travel

Podziel się