Materiał Partnera Wakacje last minute? Zobacz, gdzie polecieć

Wakacje last minute? Zobacz, gdzie polecieć

Coraz więcej Polaków decyduje się na spędzenie wakacji za granicą. Biura podróży oferują wycieczki w najpopularniejsze miejsca nie tylko w Europie w bardzo korzystnych cenach. Główne kierunki podroży to Grecja, Turcja, Egipt, Tunezja i Hiszpania. Wzrasta również zainteresowanie bardziej egzotycznymi krajami m. in. Australia, Malediwy, Zanzibar oraz państwa azjatyckie takie jak Wietnam, Indie czy Tajlandia. Sprawdź, gdzie warto polecieć na wakacje last minute.

Ulubione wakacyjne miejsca

Katarzyna Pfeifer z biura podróży Iris Travel w Rudzie Śląskiej poleca Grecję, która od lat znajduje się na szczycie listy najpopularniejszych wakacyjnych kierunków wybieranych przez Polaków. Leżące nad Morzem Śródziemnym państwo to idealne rozwiązanie dla spragnionych południowoeuropejskiego słońca, wyjątkowego klimatu oraz zapierających dech w piersiach widoków. Głównie za sprawą urokliwych wysp należących do Grecji.  Rodos, Korfu, Zakynthos, Kreta czy Santorini dają ogromne możliwości zarówno dla miłośników błogiego lenistwa na plaży, jak i ceniących sobie walory architektury i krajobrazu nastawionych na zwiedzanie podróżników. Najlepiej jednak połączyć te dwie formy spędzania wakacji. Biura podróży oferują mnóstwo wycieczek all inclusive do Turcji. Pięciogwiazdkowe hotele z wieloma turystycznymi atrakcjami w licznych nadmorskich kurortach przyciągają co roku rzeszę urlopowiczów. Turcja to przede wszystkim piękne plaże, zabytkowe miasta oraz zachwycające miejsca, określane jako cuda natury, takie jak Kapadocja czy Pamukkale, miejscowość słynąca z wapiennych osadów powstałych na zboczu góry Cökelez. Nie można pominąć tutaj Hiszpanii, która nie traci swoich zwolenników. Ibiza, Majorka, Costa Brava czy Wyspy Kanaryjskie to idealne miejsce dla wielbicieli tanecznego szaleństwa i niezapomnianych imprez. Oprócz tego oczywiście piękne krajobrazy Balearów w połączeniu z słoneczną aurą to sposób na wymarzony odpoczynek oraz zaspokojenie potrzeb związanych ze zwiedzaniem.

Egzotyczne kierunki

Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom miłośników podróżowania, biura podróży rozszerzają swoją ofertę o nieco bardziej egzotyczne miejsca, niż Europa. Wśród nich od jakiegoś czasu  prym wiodą kraje azjatyckie, głównie Tajlandia, Wietnam oraz rajskie wyspy: Indonezja i Filipiny. Bogata kultura, której korzenie sięgają początków cywilizacji, aromatyczna kuchnia oraz unikatowe krajobrazy, których nie zobaczymy nigdzie w krajach europejskich. To skłania turystów do dalekich podróży w azjatyckie rejony. Jak mówią specjaliści z biura podróży Iris Travel, Australia staje się coraz częściej wybieranym egzotycznym wakacyjnym kierunkiem. Nikomu chyba nie trzeba przedstawiać Sydney, Wielkiej Rafy Koralowej czy Ayers Rock – Uluru. Większość obiektów wartych zobaczenia w Australii czy w Nowej Zelandii Wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dodatkowo tereny pustynne oraz dzika roślinność to niepodważalne atuty australijskich krajobrazów. 

Podziel się