Materiał Partnera Jakie wycieczki i wyjazdy znajdują się w ofercie biur podróży?

Jakie wycieczki i wyjazdy znajdują się w ofercie biur podróży?

Ciekawe spędzanie czasu wolnego to dla wielu osób skomplikowane zadanie – miejsc wyjazdowych jest niezwykle dużo, a dopasowanie odpowiedniego i zadbanie o bezpieczną podróż bywa niełatwe. Warto wybrać się do renomowanego biura podróży, którego szeroka oferta obejmuje wiele form wypoczynku w interesujących miejscach. Jakie konkretnie wycieczki i wyjazdy obejmuje asortyment?

Poznać lepiej swój kraj

Spędzanie wakacji wcale nie musi oznaczać kosztownego pobytu w luksusowym, zagranicznym kurorcie. Wiele osób decyduje się pozostać na terenie kraju – do wyboru pozostaje wiele urokliwych miejscowości znajdujących się nad morzem, w górach czy położonych nad jeziorem. W ofercie dobrego biura podróży można zatem znaleźć szereg propozycji wczasów organizowanych w Polsce. Asortyment obejmuje też możliwość czarteru jachtów, co jest rozwiązaniem szczególnie pożądanym przez amatorów dryfowania po morzu czy jeziorach. Różnego rodzaju interakcje związane z wodą stanowią też główny punkt programu wycieczek przeznaczonych dla aktywnych, które także można znaleźć w dobrych biurach podróży. Tego typu forma wypoczynku z powodzeniem realizowana jest w Polsce – jednym z najczęściej wybieranych przez turystów rejonów są Beskidy. Beskidzkie Centrum Turystyki to biuro podróży dysponujące rozbudowaną ofertą wycieczek tematycznych właśnie w tym paśmie górskim. Zalicza się do nich m.in. turystykę piwną (zwiedzanie browarów w Żywcu, Cieszynie, Tychach, browarów słowackich i czeskich), turystykę industrialną (zwiedzanie elektrowni szczytowo – pompowej w Międzybrodziu Bielskim czy zabytków na Szlaku Zabytków Techniki), turystykę kulturową i etniczną (wycieczki Szlakiem Zbójników Karpackich), wycieczki górskie z licencjonowanym przewodnikiem, rejsy statkiem turystycznym po Jeziorze Żywieckim, loty widokowe szybowcem czy paralotnią z góry Żar czy Skrzycznego, wycieczki jednodniowe z Żywca w  najbardziej atrakcyjne regiony Beskidów, Podhala, Tatr, Spisza, Orawy, Gorców, Pienin, Kotliny Oświęcimskiej, Śląska Cieszyńskiego, sąsiednich Czech i Słowacji czy nawet kuligi białe i zielone z napadem zbójnickim, gawędziarzem czy kapelą góralską. Niezwykle atrakcyjny rejon Beskidów przyciąga jednak nie tylko w wakacje – dobre biura podróży oferują również możliwość wyjazdu sylwestrowego czy zorganizowania imprez plenerowych lub imprez integracyjnych. Krajowe wycieczki nie są jednak jedynymi, które znaleźć można w asortymencie profesjonalnych biur podróży – co jeszcze proponują swoim klientom?

Inne kultury na wyciągnięcie ręki

W ramach świadczonych usług biuro podróży jest także w stanie zorganizować dla klienta odpowiednią wycieczkę zagraniczną. W przypadku tego typu wyjazdów konieczne jest zadbanie o właściwe bilety lotnicze, ubezpieczenie oraz gwarancję pobytu w oczekiwanym miejscu. Są to zadania skomplikowane i wymagające współpracy z renomowanymi agencjami turystycznymi, dzięki czemu możliwe jest zapewnienie klientowi biura podróży maksymalnego komfortu, spokoju i bezpieczeństwa podczas wypoczynku. Zagraniczne wycieczki objazdowe pozwalają dokładnie zapoznać się ze wszelkimi atrakcjami turystycznymi w konkretnych miejscowościach, a dzięki licencjonowanym przewodnikom podczas pobytu uwzględnione zostaną wszelkie najciekawsze, atrakcyjne punkty, np. zabytki, parki narodowe. Wakacje za granicą to możliwość wyjazdu do słonecznych rejonów Europy, takich jak chociażby Włochy, Chorwacja, Hiszpania czy Grecja, ale też znajdujących się o wiele dalej państw. Renomowane biura podróży w swojej ofercie posiadają również wiele wycieczek np. na Dominikanę, Maltę, Malediwy czy Fidżi. Zagraniczne propozycje obejmują także Emiraty Arabskie, Wietnam, Indie czy wiele innych, ciekawych miejsc, w których poznać można inne kultury. Ważne jest jednak wybranie odpowiedniego biura podróży – wycieczki poza granice kraju oznaczają konieczność odpowiedniego zabezpieczenia całej eskapady, co jest możliwe wyłącznie dzięki profesjonalnej opiece specjalistów.

Wiele atrakcji

Oprócz wycieczek przeznaczonych dla par, rodzin czy grup zorganizowanych, w ofercie dobrego biura podróży znaleźć można także wiele nietypowych propozycji. Zaliczają się do nich z pewnością wczasy językowe, na których można zwiększyć umiejętności posługiwania się językiem obcym. Doskonałą opcją dla aktywnych są specjalistyczne propozycje rejsów, żeglarstwa, nurkowania czy trekkingu, które również znaleźć można w rozbudowanym asortymencie renomowanego biura podróży. Do miejsc, w które chętnie wybierają się turyści, zaliczane są też stolice większych państw w Europie – to właśnie w nich organizowane są jarmarki bożonarodzeniowe czy wielkanocne. Ciekawa propozycja obejmuje odwiedzenie Wiednia, Pragi, Bratysławy, Wilna, Budapesztu czy Berlina. Coraz popularniejsza turystyka piwna i winna lub wyjazdy na źródła termalne to także wycieczki, których organizację należy zlecić wykwalifikowanym specjalistom z dobrego biura podróży. Warto jednak przed wyborem konkretnego miejsca podróży i formy spędzania wolnego czasu zasięgnąć informacji – pracownicy biura podróży dzięki sporemu doświadczeniu i wiedzy pomogą w dopasowaniu oferty do oczekiwań klienta.

Podziel się