Materiał Partnera Dlaczego warto spędzić wakacje w górach?

Dlaczego warto spędzić wakacje w górach?

Życie w zatłoczonym mieście bywa niekiedy męczące i wielu z nas marzy, aby wyrwać się z tego zgiełku choć na weekend. Wyjazd w góry stwarza idealne warunki, by się wyciszyć, zregenerować siły i dać wytchnienie zarówno ciału, jak i umysłowi. Możemy spędzać tam czas aktywnie albo po prostu cieszyć się bliskością dzikiej przyrody – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto wyjechać w góry.

Malownicze Tatry

Góry kojarzą nam się głównie z feriami zimowymi i sportami na śniegu, jednak o każdej porze roku możemy spędzić tam udany urlop czy wakacje. Możemy jechać w pojedynkę, z ukochaną osobą, rodziną czy grupą przyjaciół – dla każdego znajdą się odpowiednie górskie atrakcje. Wiosna i jesień to dobre momenty na piesze wędrówki, podczas których możemy podziwiać budzącą się do życia przyrodę lub bogatą paletę jesiennych kolorów, w których tonie piękny krajobraz Tatr. W tych miesiącach spotkamy mniej turystów na szlaku, a dodatkowym atutem będzie to, że poza sezonem hotel w górach będzie tańszy. Długie letnie dni również zachęcają do górskich wypraw, a piękna pogoda jedynie temu sprzyja, choć trzeba się liczyć z gwałtownymi burzami. Doświadczenia wymagają natomiast zimowe wyjazdy w góry. Wówczas mamy do dyspozycji nie tylko szlaki turystyczne, ale również wyciągi narciarskie oraz trasy narciarstwa biegowego.

Bliskość natury i wszechobecne, zapierające cech w piersiach krajobrazy skłaniają do kontemplacji, do zatrzymania się na chwilę i oderwania od codziennych trosk. W góry jeździmy, by zaczerpnąć powietrza, którego może nam brakować w natłoku domowych i zawodowych obowiązków. Dlatego są idealnym miejscem na długo wyczekiwany urlop, wakacje z dziećmi czy romantyczny wyjazd we dwoje. Zdarza się jednak, że wyjeżdżamy w góry, by pracować. Ludzie, których praca wymaga kreatywności i skupienia, w tym artyści z rozmaitych dziedzin, często szukają natchnienia w zaciszu Tatr.

Relaks dla ciała i ducha

Nie każdy, kto wyjeżdża w góry, jest miłośnikiem aktywnego spędzania czasu. Wiele osób wystarczy panująca w Tatrach atmosfera ciszy i spokoju. Odpoczynek z książką, kubkiem dobrej herbaty na hotelowym tarasie z widokiem na Giewont niewątpliwie będzie relaksujący, ale znajdując się w takim miejscu, warto korzystać z dostępnych nam udogodnień oferowanych przez ośrodek wczasowy. Na przykład położony w Kościelisku Hotel Eco Tatry*** Resort & Holiday prowadzi strefę SPA, gdzie możemy poddać się kojącym zabiegom nie tylko dla ciała i zmysłów, ale również ducha.

Wśród popularnych usług wymienić należy saunę fińską, która rozładowuje stres i oczyszcza. Wysoka temperatura prowadzi do otwarcia porów skóry, dzięki czemu możliwe jest usunięcie toksyn z organizmu. Pozytywnie wpływa też na kondycję samej skóry – odmładza ją oraz uelastycznia. Nieco nowocześniejsza opcja, czyli sauna infrared to alternatywa dla sauny fińskiej, zwanej też suchą, czy sauny mokrej. Regularne korzystanie z niej wspomaga likwidację nadmiernej tkanki tłuszczowej poprzez stymulację przemiany materii. Ponadto sauna ta działa antydepresyjnie i relaksująco. Podobne działanie, a także korzystny wpływ na układ krążenia ma natomiast kąpiel w jacuzzi. Wszystkie te sposoby relaksu będą idealne zarówno dla tych, którzy w górach pragną jedynie odpoczynku w zaciszu komfortowego hotelu, jak i miłośników górskich wypraw.

Podziel się