Materiał Partnera Wynajem busa - co i jak?

Wynajem busa - co i jak?

Podczas niektórych imprez, wynajem busa może okazać się bardzo dobrym wyborem, ponieważ impreza na której znajdziemy alkohol może skończyć się bardzo źle, jeżeli nie będzie osoby, która odwiezie gości do ich domów. Istnieją jednak inne sytuacje, w których wynajem busa najprawdopodobniej jest jedną z najlepszych decyzji, jaką możemy podjąć. Dowiedz się, kiedy warto wynająć busa.

Kiedy warto wynająć busa?

Musimy przyznać, że jednym z najczęstszych powodów wynajmu busów jest organizacja jakiejś imprezy okolicznościowej. Może być to ślub, urodziny, okrągła rocznica, wieczór kawalerski/panieński. Spotkania tego typu tak naprawdę wymagają odpowiedniego środka transportu. Nieznajomość okolicy, trudność w zorganizowaniu dojazdu we własnym zakresie, niechęć rezygnowania z alkoholu podczas imprezy, niechęć marnowania czasu - wszystko to może być powodem wynajmu busa. Jeśli chcemy zapewnić gościom komfort, zdecydowanie powinniśmy wynająć busa.

Lepiej z kierowcą czy bez?

Na pytanie, czy powinniśmy wynająć busa z kierowcą czy raczej bez, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli bus będzie posiadał więcej niż 10 miejsc, sterowanie nim wymaga dodatkowych uprawnień, zatem przeciętny kierowca posiadający prawo jazdy kategorii B nie będzie miał prawa prowadzić takiego auta. Dodatkowo, inne warunki będzie oferował nam wynajem busa na tydzień, jeśli planujemy nim coś zwiedzić niż przejazd z punkt A do punktu B i z powrotem. Jeśli wynajmiemy kierowcę, nie musimy się tak naprawdę o nic martwić. Ani o prowadzenie pojazdu, wybór optymalnej trasy czy zmęczenie po podróży. Będąc pasażerem, będziesz miał możliwość wypicia alkoholu. Z drugiej jednak strony, wybierając opcję wynajmu busa bez kierowcy, oszczędzasz pewną sumę pieniędzy oraz zyskujesz pełną niezależność w zakresie planowania przejazdu. Obie te opcje sprawdzą się dobrze w określonych warunkach, tu po prostu należy się porządnie zastanowić. Musimy wiedzieć, po co wynajmujemy busa i na czym nam właściwie zależy, czy na tym by bezpiecznie wszystkich odwieźć do domów, czy może na tym, aby móc się napić alkoholu ze szwagrem. Jeśli dysponujemy dodatkową gotówką, śmiało możemy wynająć busa z kierowcą, chociażby na wszelki wypadek. Wówczas zawsze będzie jedna dostępna osoba, która może kogoś odwieźć, nie będziemy musieli się martwić. Na rynku istnieje wiele firm, takich jak np. Tony Transport Tomasz Murach, której specjalizacją jest wynajem busów. Powinniśmy korzystać z usług profesjonalnych firm, aby mieć pewność, że wypożyczane przez nas busy są sprawne oraz że cała podróż przebiegnie bezproblemowo.

Podziel się