Materiał Partnera Na co zwracać uwagę, podczas wyboru firmy transportowej?

Na co zwracać uwagę, podczas wyboru firmy transportowej?

Busy to często wybierany środek transportu, ze względu na wiele korzyści, jakie za sobą niesie. Jest nie tylko tani i bezpieczny, ale też gwarantuje indywidualne podejście do klienta. Niestety, nie wszystkie ogłoszenia będą gwarancją wysokiej jakości usług. Na jakie elementy trzeba zwracać uwagę podczas wyboru firmy transportowej, aby mieć pewność, że podpisze się umowę z rzetelnym usługodawcą?  

Stan pojazdów 

Wybierając firmę transportową, należy zwrócić uwagę na stan pojazdów, które oferuje. Wielu przewoźników będzie można odrzucić już na pierwszy rzut oka. Busy z widocznymi oznakami uszkodzenia i pojazdy bardzo stare nie nadają się na dalekie trasy, gdyż mogą ulegać awarii.  

Poszukując przewoźnika, zwróć uwagę na: 

  • Wygląd pojazdów – jeśli busy nie wzbudzają zaufania już na pierwszy rzut oka, lepiej poszukać innej firmy, gdyż podróż powinna być przede wszystkim komfortowa.  
  • Ubezpieczenie OC – przed podpisaniem umowy upewnij się, że pojazdy zostały ubezpieczone.  
  • Aktualny przegląd techniczny – każdy bus powinien mieć aktualny przegląd techniczny, a osoba podpisująca umowę ma prawo poprosić o przedstawienie dowodów. 
  • Dodatkowe udogodnienia – na komfort podróży ma wpływ także wiele innych czynników, takich jak wygodne fotele lub sprawna klimatyzacja w czasie letnich upałów.  

Podczas wynajmowania busa z kierowcą zawsze trzeba podpisać stosowną umowę. Jej treść powinno się uważnie przeczytać. Umowa jest zabezpieczeniem dla obu stron i pozwala uniknąć wielu konfliktów.  

Dobry kierowca i zaufanie klientów 

Należy pamiętać, że firma transportowa to nie tylko pojazdy, ale także odpowiednio wykwalifikowany i doświadczony kierowca. Powinien mieć odpowiednie prawo jazdy oraz odbyć szkolenia z zakresu bezpiecznego transportu osób za granicę. Duże znaczenie ma również stan fizyczny i psychiczny kierowców. Powinni być zdrowi i przede wszystkim wypoczęci. To właśnie zmęczenie często jest przyczyną wypadków. Dobre firmy transportowe nie wysyłają swoich pracowników w wielogodzinne trasy bez odpowiedniej ilości odpoczynku. 

Nie ma lepszego wyznacznika jakości niż szerokie grono zadowolonych z usług klientów. To właśnie ich opinie wiele mówią na temat firmy transportowej. Jedną z polecanych firm zajmujących się transportem osób do Niemiec jest Eurotook, która funkcjonuje na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Zanim podejmie się decyzję o wynajęciu mniej znanej firmy transportowej, warto sprawdzić opinie na forach internetowych lub grupach na portalach społecznościowych, które zrzeszają przedsiębiorców organizujących delegację swoich pracowników za granicę.  

Opracowanie:

Euro-Took. Przewóz osób mikrobusami, wynajem busów

Szczecin , Jagiellońska 73 lok. 20

Podziel się