Materiał Partnera Wybór dobrej firmy transportowej

Wybór dobrej firmy transportowej

Firma transportowa może świadczyć dla nas jednorazową usługę lub realizować regularne zlecenia. W każdym przypadku do wyboru przewoźnika należy przyłożyć wielką wagę. Transport to przecież odpowiedzialność finansowa za określony ładunek. Dlatego dzisiaj przybliżymy nieco bardziej najważniejsze kryteria, którymi należy się kierować podczas wyboru firmy transportowej.

Rodzaj ładunku

Pierwszym kryterium wyboru firmy transportowej jest weryfikacja czy świadczy ona usługi przewozu określonego materiału lub towaru. Warto wiedzieć, że transport różnych materiałów wymaga odpowiedniego przystosowania pojazdów. Zupełnie inną specyfikację musi mieć auto do przewozu materiałów sypkich, aniżeli do transportu chociażby sprzętu RTV/AGD czy mebli. Przewóz towarów chłodniczych wymaga od przewoźnika posiadania pojazdu, który spełnia rygorystyczne wymogi i jest w stanie zapewnić optymalne warunki (temperatura, wilgotność) przewozu tego typu produktów.

Zasięg działania

Wybierając firmę transportową musimy określić czy interesuje nas przewóz towarów na terenie kraju czy poza jego granicami. To kolejny z czynników oceny firmy przewozowej. Transport międzynarodowy wymaga dodatkowych uprawnień, jak również dużo bardziej nowoczesnej floty pojazdów. Ponadto korzystając z usług międzynarodowej firmy spedycyjnej możemy wymagać od niej również organizacji kwestii związanych ze spedycją i logistyką. Warto wcześniej zweryfikować zakres usług, aby uniknąć ewentualnego rozczarowania czy problemów w trakcie transportu.

Stan techniczny pojazdów

Wspomnieliśmy o flocie pojazdów przystosowanej do transportu międzynarodowego. Faktem jest, że przepisy zagraniczne, szczególnie w zakresie emisji spalin, są dużo bardziej rygorystyczne od krajowych. Niezależnie od miejsca docelowego zawsze warto zweryfikować stan floty pojazdów, jaką dysponuje przewoźnik. Nie tylko marka, model i rocznik, ale także aktualne badania techniczne powinny budzić naszą ciekawość. Istotnym punktem listy „TO DO” jest także sprawdzenie czy firma posiada niezbędne certyfikaty, które dotyczą klasy ekologicznej pojazdów. Rzetelny i wiarygodny przewoźnik nie powinien mieć problemów z udostępnieniem takiej dokumentacji.

Wykwalifikowany personel

Weryfikacja „narzędzi pracy” jest istotna, ale równie ważne jest sprawdzenie umiejętności oraz doświadczenia kierowców. Sprawdzona załoga posiadająca nie tylko kwalifikacje, ale także praktykę w transporcie towarów może okazać się bardzo cenna. W przypadku transportu międzynarodowego warto sprawdzić czy kierowcy mogą pochwalić się znajomością języka obcego, który znacznie ułatwi im pracę pod kątem czysto organizacyjnym.

Obsługa Klienta

Może nie wydaje się to istotne, ale każda firma powinna posiadać wysokie zdolności interpersonalne i obsługę Klienta na najwyższym poziomie. To buduje zaufanie i świadczy o jej profesjonalizmie. Indywidualne podejście do Klienta i wyznaczenie opiekuna, który będzie odpowiedzialny za realizację naszego zlecenia to w chwili obecnej podstawa działania wielu firm przewozowych. Dzięki temu Klient czuje się doceniony, a jednocześnie w sytuacjach awaryjnych może połączyć się z osobą, która będzie mogła szybko i sprawnie udzielić mu wsparcia.

Szukając rzetelnej i profesjonalnej firmy transportowej warto skorzystać z usług przedsiębiorstwa TRANSMIR prowadzonego przez Pawła Walkowiaka, które oferuje zarówno transport krajowy jak i międzynarodowy. Długa lista wykonanych zleceń jest najlepszym potwierdzeniem wysokich kompetencji firmy transportowej z miejscowości Książki.

Podziel się