Materiał Partnera W jaki sposób wybrać firmę przeprowadzkową?

W jaki sposób wybrać firmę przeprowadzkową?

Przeprowadzka do nowego domu czy przenosiny firmowej siedziby to zawsze spore wyzwanie logistyczne. Nie sposób przewidzieć wszystkich okoliczności, jakie mogą wyniknąć podczas pakowania i transportu przenoszonego dobytku, dlatego tak ważne jest, by korzystać z pomocy doświadczonych firm przeprowadzkowych. Podpowiadamy, jak znaleźć najlepszego partnera do przeprowadzki.

Chociaż mogłoby się wydawać, że sukces przeprowadzki zależy głównie od wielkości i pojemności pojazdu, odpowiednia flota to tylko jeden z czynników, jakie trzeba brać pod uwagę przy wyborze firmy przeprowadzkowej. W tym momencie warto zaznaczyć, że usługi przeprowadzkowe obejmują nie tylko transport, a specjalizujące się w nich przedsiębiorstwa oferują klientom znacznie więcej niż np. taksówki bagażowe.

Zaplecze techniczne firmy przeprowadzkowej

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z wielkości własnego dobytku aż do momentu przeprowadzki, kiedy konieczne jest jego spakowanie i przewiezienie na nowe miejsce. Chociaż klient może być zaskoczony ilością pudeł i sprzętów, jakie trzeba przetransportować, firma przeprowadzkowa musi być przygotowana na takie niespodzianki. We flocie takich przedsiębiorstw muszą więc znajdować się zarówno standardowe meblowozy, jak i samochody ciężarowe. W przypadku bardziej skomplikowanych przeprowadzek niezbędny może okazać się sprzęt do przenoszenia większych gabarytowo elementów wyposażenia; w takich sytuacjach sprawdzą się wozy ze specjalnymi podnośnikami, np. windami samozaładowczymi.

W odróżnieniu od zwykłych przewoźników, firmy przeprowadzkowe muszą zapewniać swoim zleceniodawcom opakowania. Nie sposób nie zauważyć, że nie wszystkie przedsiębiorstwa wywiązują się z tego obowiązku. Wybierając firmę, której zlecisz realizację przeprowadzki, upewnij się, że dostarczy ci wszystkich niezbędnych materiałów opakowaniowych. Oczekuj nie tylko kartonowych pudeł i folii bąbelkowej. Do skutecznego zabezpieczenia mebli potrzebne będą listwy ochronne na krawędzie oraz koce; podczas przeprowadzki biura czy archiwum niezbędne będą specjalne kontenery z możliwością zaplombowania.

Formalności i referencje

Najbardziej miarodajnym wskaźnikiem rzetelności każdej firmy są opinie. Nie bez powodu w Internecie znajdziemy czarne i białe listy firm oraz rozmaite rankingi. Na renomę trzeba pracować latami, dbając o zadowolenie każdego klienta. Ponieważ od początku naszej działalności kierujemy się właśnie zasadą indywidualnego podejścia do każdego zlecenia, dziś możemy się pochwalić bardzo długą listą rekomendacji od zadowolonych klientów – mówi ekspert z łódzkiej firmy Autor Przeprowadzki.

Oczywiście w dzisiejszych czasach za wszystkie odpłatne usługi powinniśmy otrzymywać paragon lub fakturę. Poza tym, zlecając przeprowadzkę firmie, trzeba wymagać sporządzenia papierowej umowy. W takim dokumencie powinny znaleźć się informacje na temat wszystkich czynności, jakie w ramach usługi wykona firma oraz dokładna wycena. Poza tym, w umowie powinny zostać ujęte informacje na temat ubezpieczenia. Obecnie OC dla firm przeprowadzkowych nie jest obowiązkowe, ale z punktu widzenia klienta, jego obecność jest jak najbardziej wskazana.

Podziel się