Materiał Partnera Transport drobnicowy  w firmie przewozowej – czym jest i jak się go realizuje?

Transport drobnicowy w firmie przewozowej – czym jest i jak się go realizuje?

Transport drobnicowy wyróżnia się tym, że zajmuje się przewozem ładunku od różnych nadawców dla różnych odbiorców. Jest bardziej ekonomiczna i elastyczna opcja niz wynajem naczepy, którą trudno byłoby wypełnić paczkami o małej masie i nieregularnych opakowaniach. Firmy transportowe zajmując eise drobnica potrafią zorganizować szybki i bezpieczny transport paczek.

Cechy ładunku drobnicowego

Drobnica to paczki, które nie wymagają ładowania na naczepy, bo jest ich za mało by wypełnić pojazd, są wysyłane w rozproszeniu do wielu odbiorców i mają małe gabaryty oraz masę. Ze względu na duże koszty, byłoby bez sensu wynajmować tira,  dlatego takich przypadkach stosuje się  transport drobnicowy. Ładunek drobnicowy jest bardzo często wysyłany ze sklepów i hurtowni od różnych nadawców, a kształt paczek trudno dopasować do dużego samochodu dostawczego. Ponieważ produkty zazwyczaj jadą do różnych odbiorców, transport jest wyzwaniem logistycznym. Organizacja transportu drobnicowego wymaga  podjęcia więcej akcji, by było to rentowne dla obu stron.

Główne cechy to ładunku drobnicowego to:

  • różne adresy nadawców i odbiorców przesyłek;
  • mała masa jednostkowa;
  • nieregularne kształty opakowań;
  • konsolidacja przesyłek.

Przewożenie towaru drobnicowego

Przewoźnicy specjalizujący się w drobnicy, np. firma transportowa Jakuba Staronia, zajmują się nie tylko dostarczeniem, ale całą organizacja i zaplanowanie harmonogramu dostaw, by towary dojechały na czas. Zaletą jest korzystna cena i dopasowana wielkość samochodu oraz przede wszystkim duża elastyczność terminów dostaw. Wycena usługi transportowej jest dokonywana indywidualnie, ale zawsze jest bardziej korzystna niż wynajem samochodu ponad miarę. Firma transportowa planuje drobiazgowo trasę oraz zarządzanie przestrzenią załadunku, by zmieściło się jak najwięcej paczek. Z transportu drobnicowego wyłączone są zwierzęta i rośliny, broń i materiały wybuchowe oraz inne towary niebezpiecznych czy produkty  z krótkim terminem ważności. Nie zalicza się też do drobnicy przewozu wyrobów jubilerskich i farmaceutycznych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas