Materiał Partnera Transport chłodniczy – gdzie szukać profesjonalnego wsparcia?

Transport chłodniczy – gdzie szukać profesjonalnego wsparcia?

Obecnie przywykło się do tego, ze sklepowe półki dosłownie uginają się pod ciężarem najwyższej jakości, świeżych produktów. Niemniej jednak mało kto zastanawia się na tym, ile wysiłku włożyć trzeba w zorganizowanie dobrze funkcjonującej logistyki w taki sposób, aby poszczególne dobra dotarły we wskazane miejsce w stanie nienaruszonym. Aby tak się stało, wiele artykułów spożywczych musi być przewożona w warunkach chłodniczych. Jak o to zadbać?

Dlaczego temperatura przewozu jest tak istotna?

Fakt dotyczący tego, że wysoka temperatura sprzyja znacznie szybszemu psuciu się żywności, nie jest specjalnym odkryciem. Warto jednak uświadomić sobie, że w okresie letnim wewnątrz naczepy, słupek rtęci może podnieść się nawet powyżej 50 stopni Celsjusza, co najbardziej odczuwalne jest oczywiście podczas postoju. Łatwo wyobrazić sobie, w jakim stanie dotarłyby do punktu docelowego importowane warzywa lub owoce, które przebyły kilka tysięcy kilometrów. Odpowiednich warunków przewozu wymaga także nabiał oraz mięso.

W ich przypadku utrata świeżości może nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne dla odbiorców. Transport chłodniczy możliwy jest dzięki wykorzystaniu nowoczesnych naczep wyposażonych w agregaty i ściany grodziowe. Zakres regulacji temperatury oscyluje od -24 do +4 stopni, a to zwiększa uniwersalność zastosowania. Chłodnie z pewnością przydadzą się także podczas transportu mrożonek oraz owoców morza. Co jeszcze warto wiedzieć?

Najlepsze firmy spedycyjne

Na kompleksowe wsparcie w zakresie transportu chłodniczego klienci mogą liczyć ze strony najlepszych firm spedycyjnych. Specjaliści są w stanie zająć się każdym nawet najdrobniejszym szczegółem. Zaczynając od wyceny, na kontrolowaniu przesyłki kończąc. Nie można nie wspomnieć także o przygotowaniu najistotniejszych dokumentów przewozowych. Elastycznie dopasowana oferta zapewnia także bardzo poważne oszczędności finansowe. Hurtownik nie musi obawiać się, że zamówione przez niego artykuły spożywcze stracą swoją świeżość, a co za tym idzie, wartość. Warto nawiązać stałą współpracę z firmą Php Eksport Import Włodzimierz Kawczyński, która od lat uważana jest za jedną z najrzetelniejszych w Polsce.

Nowoczesna flota pojazdów oraz doświadczenie kierowców umożliwiają na przetransportowanie nawet najdelikatniejszych produktów. Na profesjonalną i szeroko zakrojoną pomoc mogą liczyć zarówno przedstawiciele przemysłu, jak i osoby indywidualne. Najlepsi spedytorzy zadbają także o usługi magazynowe. W ich specyfikacji znajduje się m.in. zakres prac związany ze składowaniem, przeładunkiem, sortowaniem, foliowaniem oraz rozpakowywaniem.

Opracowanie:

Podziel się