Artykuł sponsorowany Solidne regały magazynowe – czym się charakteryzują?

Solidne regały magazynowe – czym się charakteryzują?

Wyposażenie hali magazynowej ma bardzo duże znaczenie. To ono bowiem odpowiada za porządek w tym pomieszczeniu, a także jest gwarancją komfortu i bezpieczeństwa pracowników. Najtańszym i jednocześnie najbardziej efektywnym sposobem jest wyposażenie hali w wysokiej jakości regały. Obecnie oferta tego typu produktów jest bardzo rozbudowana, a więc wybór nie zawsze jest prosty. Na jakie parametry szafek magazynowych warto zwrócić uwagę? Sprawdź!

Solidny regał to podstawa

Obecnie oferta regałów magazynowych jest niezwykle rozbudowana. Możemy wybierać spośród modeli o zróżnicowanej specyfikacji i parametrach. Jeżeli zależy nam, by szafka jak najlepiej spełniała swoje zadanie, powinna ona charakteryzować się kilkoma istotnymi cechami. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na typ wypełnienia. Najlepszym rozwiązaniem jest płyta wiórowa, która utrzyma różne części, sprzęty czy też urządzenia. Na jakość produktu przekłada się także jego wykończenie, ponieważ ostro zakończone czy też poszarpane krawędzie mogą zrobić krzywdę pracownikom lub uszkodzić asortyment. Na trwałość regału wpływa również jego impregnacja, która chroni przed rdzą, a także przed wilgocią.

Użytkowanie regału zgodnie z przeznaczeniem

Regały magazynowe mogą wytrzymać długie lata bez konieczności wymiany, jeżeli tylko będą wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem. Jak bowiem radzi ekspert z firmy JCM, producenci dokładnie opisują zasady użytkowania danego modelu. Nie możemy więc przeciążać szafki lub też trzymać na niej produktów, które mogą uszkodzić jej konstrukcję. Duże znaczenie na solidność regału ma także jego odpowiednie zamontowanie przy użyciu specjalistycznych śrub. Dobrym pomysłem jest zlecenie montażu zaufanej firmie, ponieważ specjaliści precyzyjnie dopasują typ produktu oraz jego wymiary do specyfikacji danego pomieszczenia. Warto także rozważyć wykonywanie okresowych przeglądów tych konstrukcji, ponieważ zwiększa to bezpieczeństwo pracowników hali magazynowej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas