Materiał Partnera Przewóz maszyn budowlanych i wielkogabarytowych konstrukcji

Przewóz maszyn budowlanych i wielkogabarytowych konstrukcji

Zdawałoby się, że prowadzenie firmy transportowej to nic trudnego, że przewóz towarów, maszyn to bułka z masłem, a okazuje się, że wcale tak nie jest. Nie każda firma transportowa może pozwolić sobie na przewóz wielkogabarytowych ładunków. Czy wielkie maszyny budowlane, czy rolnicze wymagają specjalnych zabezpieczeń? Oczywiście, tak zobaczmy jakich.

Firma transportowa, niemal każda, jaką sprawdzimy na rynku, rozpisuje się, że posiada wszelkie niezbędne pozwolenia i licencje do prowadzenia działalności i oferuje bezpieczne usługi transportowe. Dopiero, gdy przyjrzymy się im bliżej, zobaczymy, że rodzajów firm transportowych mamy wiele i nie każda z nich jest uprawniona do przewozu ciężkich wielkogabarytowych ładunków.

Przewóz maszyn budowlanych tylko specjalnym taborem

Maszyny budowlane i rolnicze nie tylko są ciężkie, przede wszystkim większa ich część wymaga doświadczenia w przewozie ponadnormatywnych gabarytowo przesyłek. Do przewozu ciężkich maszyn i sprzętu specjalistycznego wielkogabarytowego, np. z branży rolniczej używa się specjalistycznego sprzętu jak:

  • Samochody ciężarowe z naczepą niskopodwoziową do 65T
  • Naczepy typu jumbo
  • Naczepy tele
  • Naczepy semi
  • Naczepy tiefbett.

Posiadany tabor dostosowany do typu ładunku to tylko połowa sukcesu. Drugą równie istotną sprawą jest, jak mówi Krzysztof Kuza właściciel firmy transportowej Transkuz, jest zabezpieczenie ładunku na czas transportu. Tu nie ma miejsca na niedopatrzenia, pośpiech, oszczędności. Obowiązek zabezpieczenia towaru leży zarówno po stronie przewoźnika, jak i kierowcy. Do tego typu zleceń, konieczne jest wieloletnie doświadczenie w branży, ponadstandardowa znajomość ciągnika, jego możliwości, zachowań w każdych warunkach drogowych i atmosferycznych.

Transport wielkogabarytowych maszyn wyłącznie z pełnozakresową polisą

Jak przypomina właściciel firmy Transkus, na co dzień zajmujący się transportem wielkogabarytowym, koszt produkcji maszyn specjalistycznych jest wysoki, dlatego poza fizycznym zabezpieczeniem ładunku pasami poprzecznie dociskającymi, czy też odciągami łańcuchowymi, niezbędne jest ubezpieczenie ładunku. Dlatego firma Transkus, każdy ładunek chroni pełnozakresową polisą OC Przewoźnika, jak również, każde zlecenie, jest ściśle monitorowane przez spedytora przez systemy GPS, a kontakt z firmą jest całodobowy.

Jeśli potrzebujesz sprawdzonej firmy transportowej do zadań niestandardowych, szukasz firmy transportowej do relokacji ciężkich maszyn rolniczych, czy budowlanych, skorzystaj z usług tej firmy, która kładzie nacisk na profesjonalizm obsługi, terminowość oraz bezpieczeństwo ładunku.

Opracowanie:

Krzysztof Kuza Transkuz

Przededworze 81D

  • tel. 508 708 714

Podziel się