Materiał Partnera Transport pisku, żwiru i kruszyw.

Transport pisku, żwiru i kruszyw.

Piasek, żwir i inne materiały budowlane są niezbędne na każdej budowie i jest to oczywiste. Przewożone są na miejsce tylko przeznaczonym do tego transportem, z odpowiednią naczepą. Transport musi być odpowiednio zabezpieczony, żeby nie stwarzał zagrożeń dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy firmy transportowej muszą mieć duże doświadczenie, żeby ładunek zawsze dotarł na czas.

Dostawy materiałów na budowę.

Dostawy materiałów na budowę jak: pasek, żwir itp. muszą odbywać się terminowo i regularnie. Nie ma mowy o nawet najmniejszych opóźnieniach, bo nastąpią przerwy w budowie, co skutkuje niedotrzymanie umowy przez wykonawcę. Wiemy, że materiały sypkie, muszą być przewożone innym transportem niż np. towary gotowe. Do transportu są używane samochody z nadwoziem samowyładowczym boczno- lub tylnozsypowym, które wyposażone w wywrotkę, ruchomą podłogę i plandekę. Ładunek jest wysypywany na placu, więc samochód musi być sprawny. Do kierowania tego typu samochodów są zatrudniani kierowcy z doświadczeniem, którzy potrafią wykonywać manewry często na grząskim placu budowy.

Odpowiedni transport.

Przewóz piasku, żwiru i innych kruszyw odbywa się odpowiednimi środkami transportu typu wywrotka i samochody ciężarowe ze specjalną skrzynią ładunkową. Firma transportowa musi dostosować pojazd do tonażu, a niekiedy i samego placu budowy. Naczepy typu wywrotki mogą przewozić ładunki do 18 ton, są niewielkich rozmiarów, więc ułatwiają manewrowanie. Czteroosiowe pojazdy natomiast przewożą materiały do 27 ton, ale trudniej się nimi poruszać na budowie. Ważny jest więc nie tylko sam udźwig, ale też możliwość poruszania się samochodu na placu.

Piasek, żwir i kruszywa.

Przy budowie obiektów i dróg używane są materiały jak: piasek, żwir i itp. Wykorzystywane są do wyrównywania terenu, obsypywania fundamentów i zagęszczania podłoża. Stosowane są także do produkcji zapraw i betonu. Dostawy muszą odbywać się zgodnie z umową, czyli regularnie i terminowo. Dlatego, zanim zdecydujemy się na wynajęcie firmy do transportu materiałów, sprawdźmy, czy dysponuje nie tylko odpowiednim sprzętem do przewozu, ale i wykwalifikowaną kadrą pracowniczą jak np.: Usługi Transportowe Andrzej Turek z Wrocławia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas