Materiał Partnera Jakie warunki musi spełnić firma, aby przewozić osoby busem w kraju i za granicę?

Jakie warunki musi spełnić firma, aby przewozić osoby busem w kraju i za granicę?

Transport osób busem wymaga posiadania odpowiednich kwalifikacji i pozwoleń. Z pewnością nie jest to zajęcie dla każdej osoby, która kupi właściwy pojazd. Warto dowiedzieć się, jakie wymagania stawiane są przewoźnikom przez prawo i weryfikować je, gdy będziemy szukać transportu dla siebie lub kogoś bliskiego. Pamiętajmy bowiem, że odpowiedni kierowca, to również większe bezpieczeństwo w czasie przejazdu.

Jakie wymagania musi spełnić kierowca do przewozu osób busem?

Aby prowadzić przewozy pasażerskie z wykorzystaniem busów, niezbędne jest posiadanie prawa jazdy kategorii B, jednak oprócz tego kierowca zobowiązany jest do zdania egzaminu z zakresu transportu drogowego. Dodatkowo konieczne jest uzyskanie licencji przewoźnika, która będzie stanowiła potwierdzenie posiadanych kwalifikacji. Uprawnia ona do przewożenia pojazdem od siedmiu do dziewięciu osób wraz z kierowcą. Licencję wystawia starosta powiatu i może zostać udzielona na czas od dwóch do pięćdziesięciu lat.

Każdy bus musi również posiadać udokumentowany dobry stan techniczny, a każdy kierowca musi mieć aktualne badania lekarskie i psychologiczne. Jeśli z kolei firma powiększa flotę pojazdów, to niezbędne jest uzyskiwanie odpisów licencji dla każdego z nich. Planując przewozy zagraniczne, nie musimy posiadać dodatkowych pozwoleń, pod warunkiem, że wykorzystywany pojazd zabiera wspomnianą wyżej liczbę osób. Dodatkowe uprawnienia będą potrzebne przy większych pojazdach.

Transport międzynarodowy

Klienci powszechnie decydują się na przewozy właśnie busami, głównym powodem jest ich elastyczność i szeroka oferta, przy dużym komforcie podróżowania. Pośród najpopularniejszych kierunków wymienia się: Niemcy, Holandię, Belgię, Luksemburg czy Danię.

Podsumowując, korzystając z oferty przewoźników busami, powinniśmy więc sprawdzić, czy firma i kierowcy mają odpowiednie uprawnienia oraz badania. Dla naszego bezpieczeństwa niezwykle ważny będzie również stan techniczny pojazdów oraz posiadane przez przedsiębiorstwo ubezpieczenie. Profesjonalni przewoźnicy, tacy jak Firma Turystyczna, oferują usługi na najwyższym poziomie w systemie door-to-door, a także do większości krajów europejskich. Do najpopularniejszych miejsc busy wyjeżdżają kilka razy w tygodniu. Oznacza to, że można łatwo dopasować transport do swoich potrzeb i zawsze dojeżdżać na miejsce na czas oraz komfortowo. Co więcej, nowoczesne pojazdy są wyposażone w różne udogodnienia, co dodatkowo umili nam podróż.

Opracowanie:

Wyrowinski Jarosław Firma Turystyczna

Rytel , Odrodzenia 18

Podziel się