Materiał Partnera Jakie środki transportu możemy wybrać w Polsce?

Jakie środki transportu możemy wybrać w Polsce?

Coraz częściej podróżujemy. Często są to regularne przejazdy na krótkich trasach, na przykład do pracy, szkoły czy na uczelnię. Innym razem wybieramy się na urlop czy też na jednorazowy wypad ze znajomymi do klubu. Zdarza się, że stajemy przed organizacją różnego typu wyjazdów, począwszy od wycieczek szkolnych, a skończywszy na wyjazdach firmowych. Do dyspozycji mamy wiele środków transportu, które pozwolą nam się dostać do wybranego punktu.

Transport prywatny czy publiczny?

Często stawiamy sobie właśnie to pytanie. Z jednej strony mamy do dyspozycji swój prywatny samochód. Jest to na pewno duży komfort, gdyż znamy jego możliwości, ograniczenia i w razie potrzeby zawsze jest pod ręką. Dodatkowo jedziemy sami lub ze znanymi nam osobami, więc nie musimy martwić się, że podczas podróży czekają nas jakieś nieprzyjemne sytuacje. Z drugiej jednak strony, musimy mieć świadomość, że na dłuższe trasy własny samochód może okazać się mało wygodnym środkiem transportu. Nie każdy samochód jest też odpowiedni na konkretnego typu trasy, a przy zagranicznych wyjazdach potrzebne są niekiedy dodatkowe elementy wyposażenia lub winiety. Są to rzeczy istotne, a o których zdarza się zapominać, co może mieć przykre konsekwencje przy przekraczaniu granicy. Dodatkowo jesteśmy kierowcą, więc cały czas musimy być skupieni na drodze i nie mamy czasu na drzemkę czy relaks. Również cena paliwa na daną trasę może okazać się znacznie większa, gdyż rozkładamy ją na mniejszą ilość osób. Przy wyjazdach związanych z zabawą, jako kierowcy nie możemy pozwolić sobie również na spożywanie alkoholu, gdyż jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie i życie swoje jak i pasażerów. Wybór transportu publicznego rozwiązuje większość niewygodnych problemów, może okazać się tańszy, gdyż cena rozkłada się na większą ilość pasażerów, a dodatkowo pojazd prowadzi doświadczony kierowca, więc możemy mieć chwilę na wytchnienie i odpoczynek podczas podróży.

Transport publiczny

Poza pociągami i miejskimi autobusami, na rynku istnieje również wiele firm przewozowych, takich jak LIBROPOL sp.j., które świadczą szeroki zakres usług i zajmują się nie tylko transportem krajowym, ale również zagranicznym. Wybierając profesjonalną firmę przewozową, nie musimy martwić się transportem większej ilości osób. Z łatwością możemy zorganizować wycieczkę szkolną, wyjazd firmowy czy też transfer z lotniska, a do tego wynajmujemy nowoczesny autokar, który spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa i zapewnia nam wygodną i przyjemną podróż.

Opracowanie:

Podziel się