Artykuł sponsorowany Jak bezpiecznie przetransportować kontener razem z firmą Romek Transport?

Jak bezpiecznie przetransportować kontener razem z firmą Romek Transport?

Kontener to metalowa skrzynia służąca do transportu ładunków, które mogą znajdować się w kartonach, paletach czy drewnianych skrzyniach. Ten sposób przewożenia szczególnie rozpowszechniony jest na statkach i w kolei, ale znajduje swoje zastosowanie również w transporcie drogowym. Sposób ten jest bezpieczny i pozwala na redukcję kosztów. Firma Romek Transport świadczy usługi przewozu kontenerów z pomocą samochodów ciężarowych HDS. 

Jak przygotować ładunek?

Rozwińmy najpierw myśl, co tak naprawdę oznacza, że towary znajdujące się w kontenerze są bezpieczne. Chodzi o to, że całość przesyłki jest zaplombowana, więc dostęp do produktów jest ściśle ograniczony i najczęściej ma go jedynie odbiorca. Zabezpiecza to przed niechcianymi kradzieżami, przypadkowym zaginięciom i uszkodzeniom towaru. 

O co warto zadbać, decydując się na ten rodzaj transportu? Po pierwsze, ważny jest wybór odpowiedniego kontenera. Na rynku mamy do wyboru general purpose do zastosowania ogólnego, open top z otwieranym dachem, podwyższony high cupe i kontener termiczny. Mając świadomość istnienia tych różnych opcji, możemy wybrać taki rodzaj, który najlepiej spełni nasze wymagania.

Drugą sprawą, równie ważną, jest właściwe ułożenie towaru. Nie może on wystawać poza obrys palety, a cała konstrukcja musi być sztywna. Warto zwrócić też uwagę na rodzaj użytych palet, które powinny udźwignąć cały ciężar ładunku. Po trzecie, przy transporcie międzynarodowym nie możemy zapomnieć o limitach wagowych, które w każdym kraju mogą się różnić. 

Wybierz odpowiednią firmę

Niebagatelne znaczenie w transporcie kontenerów ma wybór odpowiedniej firmy. Wielu klientów docenia i poleca współpracę ze spółką Romek Transport. Co ją wyróżnia?

Jeden z pracowników podkreśla:

Dysponujemy pojazdami wyposażonymi w HDS, które ułatwiają załadunek i rozładunek ciężkich towarów, takich właśnie jak kontenery. O jakości naszej pracy świadczą posiadane licencje i certyfikaty.

Firmę tworzy fachowy i rzetelny zespół, który chętnie zmierzy się z nietypowymi oczekiwaniami klienta. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas