Materiał Partnera Jaki środek transportu zapewnić pracownikom w delegacji?

Jaki środek transportu zapewnić pracownikom w delegacji?

Wysyłając pracowników w delegację lub na szkolenia do innego miasta, pracodawca powinien zapewnić im bezpieczny środek transportu pomiędzy hotelem i miejscem docelowym, w którym odbędzie się spotkanie. Komunikacja miejska jest tania, lecz nie tylko niewygodna, ale też pochłania sporo czasu – podróż z jednego końca miasta na drugi byłaby kłopotliwa, zwłaszcza w przypadku dużych miejscowości. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?

Jaki środek transportu wybrać?

Jak zostało już wcześniej wspomniane, komunikacja miejska w przypadku większych miast raczej się nie sprawdzi. Podróż w godzinach szczytu jest niekomfortowa, a w wielu przypadkach konieczne jest kilkukrotne przesiadanie się pomiędzy autobusami i tramwajami. Jakie alternatywy mają przedsiębiorcy? Na myśl może przyjść np. wynajęcie samochodu, lecz rozwiązanie to jest niezwykle kosztowne. Sposobem stosunkowo tanim i jednocześnie wygodnym będzie zamówienie taksówki. Przejazdy taksówką są możliwe zarówno jako usługa jednorazowa, jak i w abonamencie, kiedy przedsiębiorca regularnie deleguje swoich pracowników lub umawia im spotkania z klientami na mieście.

Przewozy bezgotówkowe – czy są możliwe?

Dysponowanie gotówką może być kłopotliwe, gdyż czasami nie jest możliwe precyzyjne oszacowanie kosztów. Pracownicy muszę zbierać paragony i dodatkowo rozliczać się z pracodawcą, jeśli kwota będzie niższa lub wyższa od przewidywanej. Doskonałym rozwiązaniem problemu są innowacyjne przewozy bezgotówkowe. Za przejazd można płacić:

  • Kartą płatniczą – popularna i najprostsza metoda unikania gotówki. Wszystkie płatności są rejestrowane w banku i łatwo je potem rozliczać.
  • Spersonalizowaną kartą klienta – dostosowaną do indywidualnych potrzeb.
  • Elektronicznym voucherem – upoważniają do jednorazowych przejazdów.

Przewozy bezgotówkowe są oferowane między innymi przez firmę Radio Taxi 919. Przedsiębiorstwo współpracuje z korporacjami taxi na terenie całego kraju, dzięki czemu można skorzystać z usług w niemal każdym większym mieście.

Niezależność w delegacji

Ogromną zaletą podróży taksówką jest możliwość zorganizowania przejazdu w dowolnym momencie. Pracownik nie jest uzależniony od narzuconych z góry rozkładów jazdy i może pojawić się w miejscu docelowym o dowolnej godzinie. Żeby mieć pewność, że taksówka będzie dostępna – warto zarezerwować sobie przejazd nieco wcześniej. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że wszystkie taksówki będą zajęte i nie dojedzie się na czas. Wśród największych plusów taksówki można wymienić również komfortowe samochody oraz doświadczonych kierowców, którzy dbają o bezpieczeństwo swoich klientów.

Opracowanie:

Radio Taxi 919 sp. z o.o.

Kraków , prof. Myczkowskiego 1/4

Podziel się