Materiał Partnera Jakie dodatkowe usługi świadczą taksówkarze?

Jakie dodatkowe usługi świadczą taksówkarze?

Przewóz osób to już niejedyny obszar, w którym specjalizują się taksówkarze. Współcześnie oferują oni klientom szereg innych usług, które mają ułatwić życie i zachęcić do częstszego korzystania z tego typu działalności. Ma to na celu sprostanie zaciekłej konkurencji, która w ostatnich latach rozgorzała na rynku przewoźników. Czym są w stanie zaskoczyć nas nowoczesne firmy taxi i jakie usługi mogą oferować?

Wygodna zapłata

Wychodząc naprzeciw współczesnej klienteli, szczególnie w dużych miastach, niemalże obowiązkiem dla taksówkarza staje się posiadanie terminala płatniczego. Jest to jednak niezwykle wygodny sposób zapłaty dla obu stron. Zarówno dla klienta, jak i dla samego taksówkarza, który dodatkowo nie musi przewozić w swoim samochodzie dużych sum pieniędzy, co znacznie wpływa na poprawę poziomu bezpieczeństwa i zmniejsza ryzyko narażenia na ewentualne kradzieże.

Dowóz zakupów

Coraz częściej proponowaną przez taksówkarzy usługą jest dowóz zakupów w miejsce wyznaczone przez klienta. Zależnie od potrzeb, taksówkarz jest w stanie dostarczyć nam jedzenie czy lekarstwa, co może być przydatne szczególnie w sytuacjach, gdy nie mamy takiej możliwości, np. zmagamy się z chorobą. Tego typu usługi oferuje choćby firma Polskie Taxi, która działa w Jastrzębiu-Zdroju w woj. śląskim i jest ich pionierem na lokalnym rynku.

Awaryjne odpalanie samochodów

Problemy z samochodem mogą dotknąć każdego z nas. Szczególnie często pojawiającą się usterką jest awaria akumulatora, którą czasem trudno nam przewidzieć, dlatego nowoczesne usługi taksówkarskie obejmują także pomoc klientom w odpalaniu ich pojazdów. Choć zdecydowanie jest to dodatek do głównej działalności, to stanowi okazję do nawiązania kontaktu z potencjalnymi klientami, którzy w przyszłości mogą chętniej skorzystać z propozycji konkretnej firmy.

Taxi busy

W dużych aglomeracjach miejskich coraz częściej mamy do czynienia z nowoczesnymi i pojemnymi taksówko-busami, które są w stanie w niezwykle komfortowych warunkach dowieźć kilkanaście osób, np. na lotnisko. Dzięki zwiększonej przestrzeni w tego typu pojazdach, jest to niezwykle komfortowy sposób na dotarcie w miejsce docelowe w większym gronie osób, wraz z naszą rodziną czy współpracownikami.

Firmy oferujące usługi taksówkarskie zapewniają swoim klientom coraz szerszy zakres usług, które mają zachęcić ich do korzystania z oferty. Jak widać, dziś proponują one nie tylko standardowy przewóz osób, ale także dostarczanie zakupów lub pomoc w trudnych sytuacjach, takich jak problemy z odpaleniem naszego pojazdu.

Opracowanie:

Fhu Piro s.c. P. Riabowski & R. Matusik

Jastrzębie-Zdrój , Wrzosowa 12a

Podziel się