Materiał Partnera Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę?

Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę?

Osoby, które czeka przeprowadzka zazwyczaj nie są zadowolone na myśl o niej. Okazuje się jednak, że wcale nie musi być ona dla nich, aż tak wielkim utrapieniem. Wystarczy tylko odpowiednio wszystko zaplanować, by przebiegła sprawnie i bez większych kłopotów. Mając ją pod kontrolą można być spokojnym. Należy przygotować się także na ewentualne problemy. Jak zatem dobrze zorganizować nieuniknioną przeprowadzkę?

Wcześniej znaczy lepiej

Na przeprowadzkę trzeba przede wszystkim znaleźć czas. Nie można robić nic w jej zakresie w pośpiechu, gdyż wprowadza to niepotrzebny chaos, a w konsekwencji, wbrew naszym oczekiwaniom - wydłuża czas jej trwania. Trzeba zatem zacząć planować wszystkie związane z nią czynności stosunkowo wcześniej. Należy oczywiście mieć na uwadze także to, że po drodze może pójść coś nie po naszej myśli i reagować na wszelkie nieprawidłowości ze spokojem, poszukując alternatywnego wyjścia z niepożądanej sytuacji. Działać należy już pierwszego dnia, w którym zapadnie decyzja o przeprowadzce. Sukcesywnie pakując codziennie jakąś część posiadanych przedmiotów. Te, które będą nam już niepotrzebne najlepiej od razu sprzedać lub je wyrzucić. Pozwoli to zaoszczędzić energię poświęconą na ich bezsensowne przewożenie w nowe miejsce.

Patent na pakowanie

Najwięcej trudności oczywiście sprawia pakowanie wszystkich rzeczy. Szczególnie kłopotliwe są te najdrobniejsze elementy, których wszędzie jest pełno. Należy je przetrzymywać w koszykach lub większych opakowaniach, czy też torebkach foliowych, by zapanować nad nimi. Taki system ułatwi także ich późniejsze rozpakowywanie. Zasada ta sprawdza się również wtedy, gdy konieczne jest rozkręcenie mebli. Wówczas wszystkie śrubki, kołki i inne drobne elementy trzeba wpakować do osobnych woreczków, po czym włożyć je w jeden większy. To z pewnością ułatwi ich ponowne skręcanie. Oczywiście do przeprowadzki koniecznie trzeba zaopatrzyć się także w różnej wielkości kartony, które można gromadzić już na pewien czas przed przeprowadzką i trzymać je w ustronnym miejscu, gdzie nikomu nie będą przeszkadzały, na przykład w piwnicy. Poza tym, trzeba również uzbierać sporą ilość gazet, by zapakować w nie wszystkie talerze i kubki oraz inne szklane przedmioty. Jak się okazuje czasami warto nie wyrzucać starych magazynów czytelniczych.

Przy przeprowadzce ważne są także pierwsze dni w nowym mieszkaniu. Na pewno trzeba przygotować się na wszelkie niedogodności także psychicznie i nie dać się zwariować. Warto powierzyć transport rzeczy firmie zajmującej się przeprowadzkami, by znaleźć chwilę wytchnienia dla siebie i móc odpocząć. Speed-Ern to doświadczona firma świadcząca usługi związane z przeprowadzkami, dzięki której wszystko przebiegnie sprawnie i terminowo.

Opracowanie:

Speed-Ern Ernest Oleszkiewicz

Józefów , Szkolna 10F lok. 2

  • tel. 792 015 168

Podziel się