Materiał Partnera Jak przygotować się do przeprowadzki biura?

Jak przygotować się do przeprowadzki biura?

Każda rozwijająca się firma stanie prędzej czy później przed koniecznością przeprowadzki do większej przestrzeni. Przenosiny biura lub magazynu mogą być stresujące, zwłaszcza jeśli firma musi zachować ciągłość pracy. To ogromne wyzwanie logistyczne, jednak wcześniejsze przygotowanie i dobry plan pomogą uniknąć stresu i zorganizować sprawną firmową przeprowadzę.

Wyznacz realny termin

Przeprowadzka firmy zwykle wiąże się z przestojem w działaniu. Nawet jeśli uda się przenieść biuro lub magazyn w nowe miejsce w ciągu jednego dnia, to rozpakowanie rzeczy i przystosowanie się do pracy w innej lokalizacji zajmuje trochę czasu. Dlatego na przenosiny wybierz moment, w którym firma nie musi pracować na najwyższych obrotach. Dla wielu firm jest to okres letni (wakacyjny).

Poinformuj pracowników o przeprowadzce

W dobrym tonie jest poinformowanie z wyprzedzeniem pracowników o planowanej przeprowadze. Daje to czas na oswojenie się z nową sytuacją. Niektórzy pracownicy mogą złożyć wypowiedzenia, gdyż na przykład dojazd do nowego biura będzie zbyt długi lub uciążliwy.

Wyrzuć niepotrzebne rzeczy

Firmowa przeprowadzka do świetny moment na gruntowne porządki. W każdym biurze znajdą się rzeczy nieużywane lub nieco zniszczone, czekające miesiącami na naprawę. Zwykle je trzymamy w nadziei, że może kiedyś się przydadzą. Jednak w rzeczywistości rzadko kiedy ma to miejsce. Robiąc porządki zyskasz dodatkową przestrzeń, a pracownicy będą mieć mniej rzeczy do pakowania. Porządki warto zrobić w firmowych szafach, szafkach, magazynach, a także na biurkach - co powinno być obowiązkiem każdego pracownika.

Zorganizuj materiały do pakowania

Kartony (różnej wielkości), taśma klejąca, folia bąbelkowa i nożyczki to rzeczy bez których nie obejdzie się przeprowadzka. Pakowanie zacznij wcześniej (1-2 tygodnie przed planowanym terminem), zaczynając od rzeczy najrzadziej używanych. Miejsce pracy danego pracownika powinno być spakowane dzień przed przeprowadzką. Najlepiej, żeby każdy pracownik samodzielnie spakował swoje stanowisko pracy - dzięki temu szybciej zorganizuje swoje miejsce pracy w nowej siedzibie.

Wynajmij firmę transportową

Przeprowadzki firm nie obejdą się bez pomocy firmy transportowej, takiej jak Robtrans Robert Majewski. Skorzystanie z usług profesjonalistów będzie gwarancją bezpiecznego i bezproblemowego transportu mienia firmy.

Co zapakować samodzielnie, a co zostawić firmie transportowej?

Mniejszy sprzęt biurowy lub dokumenty nie potrzebują specjalnego pakowania. Jednak cenne rzeczy, na przykład sprzęt elektroniczy, należy dokładnie zabezpieczyć. Nie żałuj grubych, solidnych kartonów, folii bąbelkowej lub styropianowych kulek-wypełniaczy. Kwestię zabezpieczenia mebli lepiej pozostawić firmie transportowej.

Opracowanie:

Robtrans Robert Majewski

Otwock , Batalionów Chłopskich 25

  • tel. 501 555 257

Podziel się