Materiał Partnera Dlaczego warto wynająć przewoźnika zamiast firmy kurierskiej?

Dlaczego warto wynająć przewoźnika zamiast firmy kurierskiej?

Przyzwyczailiśmy się do korzystania z usług dużych firm kurierskich lub poczty, aby wysłać naszą paczkę za granicę. Wbrew pozorom, to może być najmniej opłacalna opcja. Mniejsi przewoźnicy, którzy również wykonują podobną usługę, są szybsi i tańsi – ale przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bliżej.

Wysyłka paczki za granicę

Korzystając z jednej z profesjonalnych firm kurierskich, nasza paczka musi przejść długą drogę. Najpierw zostaje nadana w jednym z punktów nadaniowych. Później idzie do terminala oraz sortowni. Paczka wyrusza z sortowni, aby trafić do kolejnego terminala, tym razem w rejonie zamieszkania odbiorcy. Stamtąd dopiero kurier odbiera przesyłkę i dostarcza pod drzwi. Cała procedura jest skomplikowana i często trwa bardzo długo – szczególnie jeśli to jest wysyłka za granicę.

Gdy postawimy w opozycji do tego mniejszą firmę przewozową, oferującą przewóz paczek na terenie kraju, jak i za granicę, procedura prezentuje się znacznie prościej. Przesyłka jest odbierana busem, spod drzwi nadawcy i dostarczana również  pod drzwi odbiorcy. Z racji tego, że jest to mniejsza firma, paczek jest mniej – a więc szybciej zostaną dostarczone. Istnieje pewna różnica w cenie między mniejszym przewoźnikiem a dużą firmą kurierską, ale za to mniejszy przewoźnik wygrywa szybkością i sprawnością usługi.

Traktowanie przesyłek – przewoźnik kontra kurier

Wielokrotnie spotykaliśmy się z opiniami, że dużym firmom kurierskim zdarza się zniszczyć paczkę. Oczywiście, są odpowiednie ubezpieczenia, dzięki którym nie stracimy przez to pieniędzy, ale ubędzie nam za to czasu i energii. Dzieje się to ze względu na dużą ilość przesyłek, które są naraz sortowane i przesyłane. Z powodu ogromu paczek, nie da się fizycznie czuwać nad każdą z osobna. Inaczej jest w przypadku prywatnych przewoźników, takich jak ScoBUStravels. Tam każda paczka jest traktowana indywidualnie, tak samo, jak indywidualnie jest traktowany każdy klient. Przewoźnicy dokładają wszelkich starań, aby paczki dotarły na miejsce jak najszybciej i w stanie nienaruszonym. Co więcej, indywidualne podejście pozwala na ustalenie każdego zlecenia zgodnie z oczekiwaniami klienta. To zupełnie inaczej niż w dużych firmach kurierskich, gdzie cały proces jest robiony maszynowo, a każda paczka jest jedynie numerkiem na liście.

Opracowanie:

ScoBUStravelS Andrzej Kowalski

Bielsko-Biała , Kościuszki 11 lok. 14

Podziel się