Materiał Partnera Jak rozpoznać dobrą firmę transportową?

Jak rozpoznać dobrą firmę transportową?

Na rynku działa wiele firm transportowych. Niejednokrotnie trudno jest się zdecydować na jedną z nich. Oferty i stawki cenowe są tak zbliżone, że o ostatecznej decyzji powinny przesądzać detale. Wiele osób zastanawia się jednak jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru. W poniższym artykule znajdziecie krótką charakterystykę dobrej firmy transportowej ze szczególnym uwzględnieniem cech, jakimi powinna się charakteryzować.

Stosowne certyfikaty

Profesjonalna firma transportowa powinna posiadać Certyfikat Kompetencji Zawodowych, który jest nadawany przez Instytut Transportu Drogowego. Ale to nie wszystko. Firma transportowa powinna przedstawić stosowne licencje, które uprawniają do przewozu określonych towarów. W zależności od rodzaju materiału, jaki chcemy transportować należy zweryfikować czy dana firma posiada odpowiednie uprawnienia do jego przewozu. Przed podjęciem decyzji o współpracy dobrym pomysłem jest sprawdzenie czy aby firma transportowa nie widnieje w rejestrze dłużników. To może sporo powiedzieć na temat jej rzetelności.

Flota pojazdów

Same uprawnienia kierowców z pewnością nie wystarczą, aby szybko i bezpiecznie przewieźć określony towar. Do tego niezbędna jest flota nowoczesnych i sprawnych samochodów. Weryfikując stan samochodów danego przewoźnika warto sprawdzić jakie marki pojazdów posiada. Już samo to może być dla nas wyznacznikiem standardów panujących w firmie transportowej.

Istotnym elementem weryfikacji floty pojazdów jest sprawdzenie czy firma transportowa dokonuje regularnych przeglądów korzystając z usług licencjonowanych serwisów. Bardzo ważnym czynnikiem z ekologicznego punktu widzenia jest spełnianie przez pojazdy norm emisji spalin (Euro 5, Euro 6). Ma to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku transportu międzynarodowego.

Naczepy

W zależności od przewożonego ładunku firma transportowa musi dysponować dostosowanymi do tego naczepami. Chodzi przede wszystkim o ładowność naczep oraz ich przystosowaniem do określonego towaru (cysterna, wywrotka etc.). Pamiętajmy, że transport towarów jest obwarowany ściśle określonymi normami. Również jeśli chodzi o rodzaj i funkcjonalność naczep.

Kierowcy

Nawet nowoczesny sprzęt w rękach osoby bez umiejętności i doświadczenia będzie stanowić zagrożenie. „Dlatego w naszej firmie duży nacisk kładziemy na odpowiednie umiejętności kierowców oraz ich doświadczenie. Dbamy o podnoszenie kwalifikacji przez naszych pracowników. Kierowca oprócz doświadczenia w prowadzeniu pojazdów musi mieć szereg innych zdolności jak chociażby znajomość języka obcego.” – przekonuje specjalista z firmy Eurotrans, która świadczy szeroki wachlarz usług transportowych.

Wybierając firmę transportową nie można kierować się wyłącznie informacjami zawartymi w Internecie. Na pewno warto nawiązać bezpośredni kontakt i zweryfikować czy wszystkie dane zamieszczone na stronie są zgodne ze stanem faktycznym.

Opracowanie:

Eurotrans

Radom , Folwarczna 59a

  • tel. 601 877 010

Podziel się